Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dual CPU

Jaké má v nynější době využití dvoujádrový procesor a jaká je jeho podpora v programech?
Děkuji za odpověď.

niekde som cital o utilitke ktora umoznuje programatorom urcit pri kompilacii ktore jadro ma volat ta ktora cast programu takze optimalizovany program moze byt vykonejsi teoreticky az o 100% ale teoria je jedna vec a prax druha. navyse takych programov je naozaj malo

To neni utilitka, ale normalni vyuzivani API funkci, pri kterem ucis, na jakem jadre/rocesoru bude ktery thread bezet. Takze napr. program, ktry dela vic vypoctu najednou - ma vice vlaken, muze na jedno jadro poslat vlakno, ktere je hodne narocne, navic s vyssi prioritou a zbytek programu (ostatni vlakna) pobezi na druhem jadru/procesoru