Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Via desky

Chci si postavit počítač bez větráků, aby byl tichý, budu na něm provozovat jen net a Open Office, abych mohl sem tam něco napsat v texťáku, nic víc, nic míň. No, možná by se hodily 2 lan porty. Myslel jsem jednu z tehle desek, ale jen nevím, na netu jdou najít rozdílné informace, jestli Via Luke procesor je C7 nebo C3. Ale je fakt, že na moje využití to je jedno.
1) VIA EPIA EN15000G
2) VIA EPIA EK8000EG
3) VIA EPIA EK10000EG
Jakou byste mi doporučily? objevil nesrovnalosti u EK 800 a EK 1000, na via stránkách píšou, že obě mají 2 lan porty, jinde na netu, že je má jen EK800 a EK1000 má jen jeden. Jak to tedy je?
Moc dík.:-)

Vyjít vstříc jo. Já myslel jen to co píšu v dotazu. Na netu jsem právě vygooglil spoustu věcí a byly v nich dost technické rozdíly, tak teď nevím co je pravda. Kdyby ty desky tak měl někdo doma a mohl by říct co je pravda a co není. Jestli jsem se tě dotkl tak se omlouvám.

Jestli chces provozovat vice nez dve sitovky vice nez 10Mbps rychlosti, tak zapomen na VIA... Ja mel taky EPIA, a at jsem do PCI vrazil jakoukoliv sitovku, tak propustnost integrovane 100Mbit sitovky klesla na 1Mbps.
Podotykam ze jsem v tom PCI zkousel nejenom levne sitovky za par korun, ale mel jsem pujcene i drahe a kvalitni 3Com sitovky. A nic. Jina zarizeni v tom PCI slotu slapala.
VIA cipset je smejd a na jen trochu narocnejsi pouziti riskantni vyrobek. Byl, je a bude. Za tim si stojim.]:(

Údaje z těchto stránek považuji za plně relevantní (stejně jako údaje z manuálů!):
ad 1) www.logicsupply.com/product_info.php/products_id/54 5
ad 2) www.logicsupply.com/product_info.php/products_id/61 2
ad 3) www.logicsupply.com/product_info.php/products_id/61 1

Dále doporučuji ke shlédnutí vlákno, které jsi, pokud se nepletu, založil ty sám:
http://pc.poradna.net/question/view/49494-rozdil-me zi-deskami-via-epia