Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP H.E

Zdravím,
minulý víkend jsem řešil takvou věc ohledně Windows XP Home edition. Mám starý PC z roku 2003, kde byli předinstalovány Win XP Home. Mám je tam dodnes. Asi před 4mi lety byl ale PC odpojen od internetu. Řeším s ním teď takovou věc a to je, že je tak pomalý, že jsem čekal na nabootování i 12 min. První co bylo, tak jsem vyházel staré nepoužívané i online programy, ale nic. Tak jsem si řekl, že ho přeinstaluji. No jo, ale ovladače již neexistují nikde na netu, a Win 7 to neutáhne. Vyhazovat ho nechci. Nevíte co by to mohlo dělat či jak to řešit? To startování je úděsné, když jezdím myší, tak se trhá po obrazovce. A když chci otevřít např Tento Počítač, tak s dobou ani nemluvě. Děkuji

Ještě jsem také převčírem ten HDD vytahoval, a potom jsem také měnil pořadí bootování v biosu. Může to mít vliv? Co je to vůbec PIO, a jestli je to nějak na nic, tak jak to změnit.

Instalaci nového systému bych se co nejraději vyhnul, a když to nechém, tak to můžu rovnou šrotovat.:-(