Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vypnutí PC dojde k vytištění dvou znaků na tiskárně HP LJ5L

Prosím o radu.
Na novém PC s deskou MSI K8N Neo4-FI mám přes LPT1 připojenou tiskárnu HP LJ5L, která se po vypnutí PC v momentě poklesu napětí zaktivuje. Po novém zapnutí PC nebo stisku tlačítka na tiskárně, vytiskne 2 znaky. Zkoušel jsem změny v BIOSU, nahrál poslední BIOS, vyměnil kabel, ale beze změny. Na jiném PC se tiskárna chová normálně.
Dík za případnou pomoc či radu.

To už jsem někde viděl. Tenkrát to byla závada v nakopnutém paralelním portu, který při resetu nebo vypnutí vyhodil pár "jedniček" na signálu ACK. Dále to může být způsobeno - jak správně říká host - různým potenciálem na "zemi" tiskárny a PC - doporučuji oboje vrazit do jedné zásuvky. Také může být něco špatně ukostřeno v PC (v tiskárně asi ne, když jinde chodí).

Napájení je z jedné zásuvky. Zkoušel jsem i prodlužovák ze zásuvky jiné včetně kombinace.
Pokud dám PC restartovat, k popisovanému jevu nedochází. Pokud vypnu PC přes WINXP tak mám na tiskárně 2 znaky. Nyní jsem ještě vyzkoušel "natvrdo" vypnout vypínač na zdroji při běhu WINXP a ejhle znak jiný a jenom jeden. Už tomu vůbec nerozumím.
Bednu jsem rozebral a vše zkontroloval, a nic mi špatně ukostřeno nepřipadá.

Asi si nerozumíme - jak mohou do tiskárny něco poslat, když ještě není nabootovaný OS?

Googlem jsem našel podobný problém, cituji odpověď:

...problém jednoznačně identifikuje vadný port. S tímto stavem jsem se setkal; tiskárna byla vypnutá a při vypínání PC se najednou probudila a už neusnula. Problémem je nějaká porucha elektrického původu na portu, kdy do tiskárny přijde nějaká pro ni nepochopitelná instrukce a způsobí zakousnutí jejího vlastního programu. Ten pak samozřejmě nemůže tiskárnu vypnout, když de facto nežije.

Tak to je přesně ten stav co popisuje HOST. Problém nastává při vypínání PC. Jenom tisk proběhne při inicializaci WINXP, případně pokud stisknu tlačítko na tiskárně při vypnutém PC. Ještě jsem zkusil v BIOSU LP1 vypnout, tisk ve WINXP nešel, ale po vypnutí jeden stejný znak na tiskárně jako při vypnutí vypínače na zdroji. To mi hlava nebere. Vidím to tak na reklamaci desky:x: