Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hal.dll

zdravim dnes jsem preinstalovaval notebok lenovo s 205 pomoci botovaci usb flesky pres kterou jsem udelal pres program win to flash rozjela se textova instalace a po restartu a prechodu na graficke doinstalovani mi vybehla hlaška

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: < Windows root>\system32\hal.dll. Nainstalujte znovu uvedený soubor.

zkoušel jsem konzoli pro zotaveni - nic ¨
zkoušel sem ho tam dat i rucne prikazem i copy i expand - nic kdyz prolitnu ten win direm v system 32 tak tam ten soubor vidim i prest o mi furt hlasi vyse uvedenou chybu nevite co stím
v noteboku mam dva disky jeden na system a na druhem mam bohuzel zalohu všech fotek hudby a dokumentu zajimaji mne dve veci jestli to se da nejak rozchodit nebo mi to z druheho disku muze blokovat nejaky vir ? v tom pripade chcu aspon zalohu dat jak by to šlo provest kdyz pripojim externi hdd k noteboku najedu na prikazovy radek jaky je potom prikaz na pohyb všecho asi *.* na muj externi hdd ? pak bych zkusil po zachrane dat sloučit oba hdd dohromady naformatovat a skusit znovu instalaci win to už ale do uplne cisteho noteboku ... win mam samozrejme original .... díky za jake koliv rady a prosim co nejvic podrobne :)

asi si to na tu flash nakopiroval blbo (odpojil si to ikonkou predtym jak si to vytrhol z PC?)
Rozdeleny disk neni problem, mozes skusit tu instalaciu odznova ked to tam na tu flash nakopirujes znova ale odpojit ikonkou pred vytrhnutim. Dalsia vec je ak ma ten notebook SATA AHCI mod tak ten XP nepozna radic, bud das v BIOSe SATA mod na IDE alebo musis pridat ovladac chipsetu (SATA controllera) do instalacky.

Ked chces silou mocou zalohovat tak si daj na USB stick nejaky linux (napr. porteus) a skopiruj si to v nom, a potom mozes zrusit vsetky oddiely na disku a skusit vytvorit instalatorom novy oddiel

necekal sem tak rychlou odpoved zbalil sem to a sel sem spat v noteboku musim teda v biosu nastavit ide ok .... a s tou usb flask bootem jakou ikonku odpojit nic sem neodpojoval normal sem to vytrhl natvrdo z pc ?/ takz eto asi bude tím takze znova vytvorit usb kličenku boot a pak ¨???

nechal sem tedy udelal disk usb boot znova odpojil sem to v liste bezpecne odebrat hw ted sem to pichl do notase v biosu nastavil at lze botovat z usb at je to jako prvni vec nastavil sem to ide instalace se spustila instaluju to naprazdny oddil E 40gb formatuju ted instalačni prog. kopiruje soubory 10 procent .............

hal.dll je hardwarově závislý, instalátor windows musí nakopírovat tu správnou verzi.
místo obskurní flashky se chtělo poptat známých, jestli nemají usb cd.

vir na d: tě trápit nemůže, když z něj systém nestartuje. podobně by instalátor přepsal vir v bootsektoru c:.

máš první oddíl c: označený jako primární a aktivní? ale pokud nemáš partition manager na bootovacím médiu, neřeš to, nejde to zjistit.

záchrana dat: vytáhni disk z ntb, přidej do stolního pc a zálohuj.

sloučení disku je dost blbý nápad - buď o data na disku přijdeš hned, nebo při první přeinstalaci systému.