Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanik Seřizovač x Výpočetní Technika

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak moc velký je rozdíl mezi Mechanikem Seřizovačem a Výpočetní Technikou, mám na mysli obor na středních školách.
Právě jsem na Výpočetce, ale rád bych přestoupil na Mechanika. Pohorším si ?
Jak můžu pokračovat z Mechanika dál ? Hodně času věnuji PC, takže školu chci směrovat také tímto směrem.

Mohu jít z Mechanika na vysokou školu která má zaměření na PC ? (Grafika, Programátor atd.. ?)

Výpočetní technika - počítače
Mechanik seřizovač - především strojařina + základy v CAD systémech

Pokud chceš jít studovat počítače i na vysoké škole, raději zkus obor Mechanik elektronik, to se ti hodí víc, ze seřizovača bys pak šel spíš na strojárnu.
Jen by mě zajímal důvod tvýho přestupu. Pokud nezvládáš současný obor, zapomeň na to, že bys dokázal nastoupit a vůbec dokončit vysokou školu.

Hlavní důvod je, že na škole, kde jsem teď (výpočetní technika) jsou 3 hodiny IT týdně, na kterých se nic neučíme a většinou máme jen něco přemlít z internetu učiteli.
Jde o to, že i když je to obor výpočetní technika, škola je zemědělská.
A jediné co na škole nezvládám, je třeba chemie, která na každém podobném oboru opadá hned druhý ročník.

Než přestoupíš, zkus se informovat na ředitelství školy, jakým směrem se bude tvůj obor ubírat v dalších ročnících, možná se to zlepší. Pokud ne, hledej něco od elektroniky, to se ti u počítačů hodí víc.
Počítače na hnojárně? Takže něco ve stylu "Je to teď moderní, tak budeme ty kompjůtry taky učit. Kterej kolega to bude mít na starosti? Vy tam v kravíně máte nějakou elektronickou mašinu na kontrolu mlíka, že? No výborně, je to vaše. A pro jistotu ještě vezmem nějakýho externistu, brácha má doma notebůka, ten tomu musí rozumět, já mu brnknu.".