Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složka jako disk, jak změnit jmenovku svazku?

Windows 7 Home Premium

Snažím se namapovat si složku jako disk příkazem subst, to se mi daří, viz http://pc.poradna.net/a/view/307895-slozka-jako-sa mostatny-disk
Složku D:\Data\Knihy mapuju jako disk K:

Co mi ale nejde je změnit "jmenovku svazku" (volume label) příkazem label. Novej disk přebírá automaticky "jmenovku svazku" z původního disku (tj. v tomto případě D: ).
Existuje řešení, abych si mohl nastavit novou jmenovku namapovanýho disku?

Pavel

spusť si CMD (příkazovířádek) pro ty co z oleje netuší honem co CMD znamená, pak napiš

DISKPART dej entr

Pokud se zobrazí okno chcete aby program provedl změny dej ANO, jinak to nepojede to dá rozum :-D
Dále napiš

LIST VOLUME a zobrazí se tabulka disků včetně flešky, eterního disku atd..
pokud chceš například změnu jednotky G a je to svazek číslo 4 nepiš,

SELECT VOLUME 4

tím se vybere svazek číslo 4 kde máme písmeno jednotky G
a jako poslední, napiš

ASSIGN LETTER=X což v tomto případě provede změnu jednotky G na X

A to je celé :-D