Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování win 7 OEM

Ahoj,
protože mi mé win 7 home již delší dobu zlobí (od modré smrti přes neaktualizace systému, až po černou obrazovku s kurzorem myši), rozhodla jsem se, že přeinstaluju celý systém - prý by to mělo všechny problémy vyřešit a PC by měl být úplně čistý jako při koupi...(?)

Jelikož jsem nikdy nic takového nedělala, pomohl by mi tu někdo krok od kroku od začátku, jak win 7 přeinstalovat? Mám OEM bez instal. disku, win už byly nainstalovány.

Děkuji. Karolína

MOMENT!!! Teď jsem se koukla do krabice od PC, a našla jsem v něm několik disků jako první kroky s PC, pak nějaký programy, a mezi nima je i jakýsi MSI Drivers and Utilites a taky jsem našla Recovery DVD Win 7 je tam napsáno: Software na tomto DVD se smí používat k zajištění nebo obnově oper. systému který byl společností 100Mega distribution předinstalován na disk vašeho PC.

Je to ono? :-)

To já zase mám nějaký myšlení a když se mi to vysvětlí, tak to taky dokážu :-)

Mám tedy vložit recovery disk do PC a co dál?

Prý je možnost obnovit systém bez ztráty nainstalovaných programů?
Když přeinstaluju win z toho DVD, bude to pak nějak samo chtít ten ovladač k zákl. desce?

několik disků jako první kroky s PC, pak nějaký programy, a mezi nima je i jakýsi MSI Drivers and Utilites a taky jsem našla Recovery DVD Win 7 je tam napsáno

podle me jako
1. - Recovery DVD Win 7
2. - MSI Drivers and Utilites
3. - z netu stahnout programy ktere sis tam doinstalovala sama (jako Word, Excel, Photoshop, Firefox...)

Nemas ani zakladne znalosti a dva dni ta to tuna ucit nik nebude. Najdi si postupy na nete alebo si pracitaj navod k pc alebo info na tom recovery dvd, pretoze je zbytocne kazdemu na svete pisat info ohladom reinstalu pc, ked ho je kopa na webe. Stavim sa ze nevies ani nastavit boot z dvd v biose a tak s reinstalom os velmi rychlo opat skoncis....

Ano, to recovery DVD můžeš použít. Ale pokud je uděláno tak, jak to obvykle bývá, tak se ti kompletně přemaže disk, tudíž přijdeš o všechna data, co tam máš. Takže než se do toho pustíš, zazálohuj všechna potřebná data. Programy budeš muset nejspíš přeinstalovat.
Co se týká ovladačů - možná bude potřeba je doinstalovat, možná taky ne, to Recovery DVD by mělo teoreticky být děláno pro tvůj počítač se vším všudy, tedy i s ovladači. To poznáš, až to nainstaluješ, pokud vše pojede tak jak má, tak si nemusíš dělat starosti.
Ještě jednou však zdůrazňuji - než se do toho pustíš, zálohuj svoje data!