Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno uložení knih do mobilu

ahoj,stáhnul jsem si do androidovýho mobilu čtečku knih ALDIKO, na tomhle odkazu http://www.androvinky.cz/2010/05/25/aldiko-nejleps i-ctecka-elektronickych-knih-pro-android.html je vyvětleno uložení knih,ale stejně to nechápu.Můžete mi to prosím někdo vysvětlit polopaticky jako pro blbce? :-) Není mi jasný,jak si vytvořím na SD kartě tu složku. Mám ji vytvořit normálně a pojmenovat eBooks,tam vytvořit podsložku Import??? Nebo jak prosím? Moc díky J.

Udělej si složku jakou chceš, kde chceš a nazvi ji jak chceš. Spustíš Aldiko. klikneš na Files a otevře se ti strom se všemi složkami co máš v telefonu , pokud uděláš složku na kartě, klikneš na external_sd a tam si najdeš složku do které jsi si knížky dal a pak na ni poklepeš.

Jo a složku si vytvoříš v něčem, v čem se hrabeš v telefonu, např. ES Správce souborů, Total Commancer, defaultní Moje soubory....ASTRO File Manager / Browser, Průzkumník.
Nebo si v marketu zadej File manager a něco si vyber.
Máš li větší displej dej si Total Commander, nebo Solid explorer. Můžeš přesouvat ve dvou oknech.

Vyzkoušej si Cool reader. Pokud máš nainstalován SVOX, bude ti to knížky číst. Moon to umí taky, ale je placený.
Jo a když v tom Aldiku najdeš knížku, tak když na ní poklepeš, tak máš nabídku Otevřít, nebo Impotovat do Aldika. Když dáš Import, tak se ti zobrazí v knihovně (Library). Na úvodní obrazovce když klikneš pak na List view Tak ji uvidíš i s titulní obálkou.

Zkus si telefon restartovat. Někdy se stane, že se něco kousne na pozadí. Občasným restartem si to telefon přerovná v hlavě.:-D Podívej se taky do správce úloh, jestli ti něco neběží. Při čtení si uprav jas. někdy to zbytečně svítí a tahá oči. Když si otevřeš knížku, můžeš si nastavit noční mód.