Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RM Clock Utility, nerozumím nastavení

JF:

ako majitel DualCore jsem zkoušel SpeedSwitchXP, NHC a nakonec jsem zakotvil u RightMark CPU Clock:
download.shtml
Zdá se mi, že DualCore podporuje líp, než zmíněné 2 utility

Rád bych si program vyzkoušel (mám staženo), ale potřeboval bych základní instruktáž "vo co go", tj. význam a použití jednotlivých nastavení. NEbyl by někde článeček?

Děkuji.

Pavel

Děje se něco divnýho. Procesor je Core Duo (Intel, jádro Yonah). Po startu Win jsem automaticky spustil SpeedSwitch XP, ten jsem teď ukončil. Když spustím RM a nastavím profil "no management", mám obě hodnoty (pro obě jádra) Core Clock i Throttle na cca 997 MHz. Ale když v RM zapnu "Power Saving", pak je Throttle téměř pořád těch maximálních 1662 MHz (občas míň) a Core Clock jakoby osciluje "skokem" mezi 997 MHz a 1662 MHz (<-- jen na chviličku). Přitom v helpu píšou, že

CPU Core Clock - indicates actual (full) CPU core frequency, in MHz. For most processors, this value reflects how fast the internal CPU time stamp counter (TSC) increments.
NOTE: due to the nature of TSC implementation on Intel Pentium 4 and Intel Core/Core 2 processors, this value should be considered "synthetic" and not be treated as the accurate reflection of CPU core frequency. For this purpose, you should rely upon CPU Throttle indication.
CPU Throttle - shows effective CPU core frequency, in MHz. This value being less than the actual CPU core clock indicates that the CPU clock duty cycle modulation (commonly referred to as "throttling") is in effect.

Pořád teda z toho nemůžu vykoumat, na jaká frekvenci teda ten procesor reálně a zcela fyzicky vlastně běží (při Power Saving).

Pavel

Vyházel jsem vše kromě RM, restartoval a chová se to stejně: při no management jsem při práci bez zatížení na 1 GHz, při zatížení se frekvence zvedá (obě hodnoty stejně). Pokud nastavím Power Saving, tak bez zatížení je Core Clock na 1 GHz, ale Throttle na 1662 MHz, z čehož soudím že procesor běží na plnej výkon a to mi přijde divný. Nebo dělám špatný závěry?

Pavel

To, jak se bude system chovat po spusteni zalezi na nastaveni obrazovky Management
[]Use OS Load.based management
[]Restore CPU defaults on management turning off

[managementvx5.png]

V Profiles si muzes nastavit hodnoty napajeni a profily, ktere budou puzity pri napajeni a provozu na baterie. Pak si nastavis jednotlive profily

[profilesny9.png]