Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z těchto notebooku

Ani jeden - MSI neumí notebooky příliš dobře. A jako primární stroj na hraní her bych notebook nebral už vůbec.
Teď je otázka, jesli sis přišel nechat poradit, nebo jen pochválit svoji volbu.

Ne potřebuji važně poradit jelikož GX 60 ma sice Radeon HD 7970m ale zase ma A10-4600M což by na tak vykonnou kartu nemuselo stačit a mohlo by to omezovat její výkon. GT 60 má GTX 670m a i7 který kartu dozajista uživý. Teď vyvstává otázka je lepší omezená HD 7970m nebo plnohodnotná GTX 670m

Já si nemůžu odpustit otázku a ta zní - opravdu musíš mít notebook? Za ty prachy můžeš mít dvojnásobně silnější stolní počítač. Tohle se bude přehřívat a následně kolabovat, nebo to bude hučet jak vysavač (nedělám si srandu). Ten výkon i když mobilních komponent je něčím vykoupen a to spotřebou a ta znamená hodně odpadního tepla a jak se tolik tepla dá odvádět v tak malým prostoru? Blbě. To je prostě fyzika. Nehledě na to, že mobilní komponenty nesahají výkonem desktopovým bratříčkům ani po kotníky. Dále nemožnost upgradu (nepočítám disk a paměti) a velmi vysoký riziko poruchy.
Takže - opravdu musíš mít notebook?

Takže tě upozorním na jednu podstatnou věc - ty stroje, co sis vybral, váží každej 3,5 kg + k tomu připočítej nabíječku, brašnu, myš. Takže si do báglu nabal 4 litry mlíka a chvilku se s tím tahej, ať víš, do čeho jdeš. Tohle nejsou notebooky na cestování, tohle je prostě DTR pro ty, kdo musí mít noťas za každou cenu i doma. Na cesty se hledá něco s výkonem, kterej opravdu nutně potřebuju a s nízkou hmotností a tak ideálně 13" úhlopříčkou a taky s ohledem na výdrž na baterie, jinak si na to pořiď vozejček.

Čistě k hernímu výkonu (bez dalších komentářů): nejsi sám, kdo v současné době koumá nad tímto porovnáním (respektive čeká na přímou konfrontaci obou zmíněných konfigurací). "Všichni" by si přáli dostupné sestavení na způsob HD 7970 + alespoň Core i5. (MSI k tomu nějaký důvod mělo, myslet si o tom každý může co chce...) A10-4600M rozhodně není žádný "trhač asfaltu". Přesto se domnívám, že kdo chce ušetřit oněch rozdílových cca 6,5 tis. Kč, MSI GX60 (AMD A10 + HD 7970) za cca 26 tis. Kč nebude (v mnoha ohledech a kompromisech) špatná volba.

Já si to táké myslím přece jenom 7970m je špička ledovce mobilních karet od AMD a chápu že procesor je hlavní komponent celého počítače ale že by ji brzdil na tolik že by to tu kartu srazilo o 1-2 řady níž na 7950m nebo 7870m v pripadě Nvidie gtx 670m nebo GTX 675m se mě nezdá