Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cinch vs. optika

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda bude rozdíl, když propojím domácí kino s DVD přehravačem optickým kabelem nebo cinchem? Jde o to, že se rozhoduji mezi LG BD650 a 660. Radši bych koupil 650, ale ta bohužel nemá optický výstup...Díky moc za každou radu!

Rozdiel je asi v tom, ze optika je co sa tyka kvality spicka, ide totizto o digitalny signal odolny voci ruseniu, kdezto cinch je klasicky analog, navyse na konci s konektorom, kde je vzdy nejaky utlm. Vyhoda optiky je aj v tom, ze prenesie vsetko, kdezto napriklad cinche musis oddelit video zlozku, audio musi mat kazdy kanal svoj kabel a pod.
Nicmenej v domacich podmienkach je to jedno, rozdiel nespoznas a pokial nemas problem s rusenim tak je zbytocne sa tym zaoberat. Zrovna vcera som u zakaznika zapajal Marantz 6001 a prepojenie so subwoofrom muselo ist tak, ci tak cez cinche, pretoze to inak neslo.