Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 minut de internet 5 ne

Zdravím mám následující problém :

Z ničeho nic již třetí den my internet dělá toto :

přibližně 5 minut jde pak zase nejde píše mito dole žlutej trojuhelníček ''Připojení k internetu neni k dispozici''
zjistil sem že když spustím více internetově náročných aplikací např internetovou hru tak to spadne hned po chvilce pak zase musim čekat 5-10 minut než to naběhne...

při 5 minutové chvilce kdy internet jel skusil sem test rychlosti vše bylo ok, rychlost cca 5mb

skoušel sem restartovat modem ale nic nepomohlo byl sem i u poskytovatele internetu ale oni prej o žádné závadě nevěděj chtěl sem se zeptat jestli nemáte nějakou radu co skusit

napadlo mě skusit restartovat modem pomocí tlačítka reset v zadu ale nevěděl sem coto udělá ? tak sem ho restartoval spůsobem vypojit ze zásuvky.

předem díky za rady.

ještě ke starším screenům - správce zařízení je ok, to už jsem v domácích poměrech dlouho neviděl.
tcp/ip skoro taky, ale nedal jsi úplný výpis:

ipconfig -all

"přípona dns podle připojení" ... máš na wan routeru vyplněno "metronet" - nedával bych tam nic. ale není to důvod střídavých výpadků.

předpokládám že s novým routerem sis donesl i nový napájecí adaptér, takže ten vyloučíme. a zásuvka 230V vám doufám nejiskří/nedělá jiné problémy.

pak mě kromě viru už nic jiného nenapadá ... jestli se ti vejde na obrazovku, můžeš sem dát screen z toho tcpview?

Oba dva PC proběhly antivirovím testem úspěšně nenalezena žádná hrozba zásuvka je také v poho celou dobu jela a ano s novým routerem nám byl přinesen i nový napájecí kabel

tady jsou oba screeny

(natom z screenu z tcpview je něco označeno červeně ale to tak neni pořád, v té tabulce mi různě problikávaj různé věci něco zeleně něco žlutě a něco červeně)

ipconfig

027cd0fa29

TCPview

fd832f05d6

ipconfig -all: adresy dávají smysl. hamachi neřeším, takové blbosti nepoužívám.

tcpview: nic podezřelého tam nevidím, i když si tam avast povídá se singapurem.
ale zbytečnou službu winmediaplayer network bych zakázal (wmpnetwk.exe)
příčinu výpadků síťového spojení však nevidím.

prolez ještě prohlížeč událostí, co se tam motá kolem chyb tcp/ip.

hm, to je nářez - věřím že se ti to taky líbí ]:)
tak všechny druhy chyb rozkliknout - a všechny vyřešit.

chyby dns & dhcp - možná by šly obě vyřešit ručním nastavením režimu síťovky (100mbit/full duplex), třeba jde jen o nedomluvu s routerem.

nepřipojuješ nějaký android mobil přes wifi? smutně prosluly extrémní komunikací s routerem kvůli upřesnění wifi režimu.

chyby disku, chyby eventlogu: to se mi nelíbí.
- naplánuj kontrolu disku ("chkntfs /c c:") a restartuj
- a nech proběhnout nějaký delší memtest z boot cd

kernel-power: to by chtělo vidět detaily, ale nic dobrého to nebude.