Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s IRC...

Zdravim, pouzivam kerio win route ako firewall a problem je, ze asi blokuje IRC, ale nerozumiem tomu, lebo v sluzbach su povolene porty, na ktorych by malo to IRC bezat a to 6666 az 6668, tak nechapem, preco sa nechce vobec pripojit na server...

vysvetli mi preboha naco ma fw ked jedine pc ktore je ta schopne napadnut je bratovo kedze dalej uz mas natko. ja by som na tvojom miestne fw ako uplni zbytocnost vypol. jo a ked sa chces pozriet ake porty sa pouzivaju na spojenie sleduj nadviazane spojenia alebo ich pokusy prikazom netstat

ked nie si taka lama preco neskusis pripojenie telnetom, potom tcpview, tcpdump alebo netstat?
navyse nepises ani zakladne udaje...aky mas os, aky fw, aku hlasku ti vyhodi irc klient ked sa mu nepodari pripojit...atd
alebo si myslis ze mam krystalovu gulu a viem ze vy si s bratommodem poziciavate?