Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota procesoru

Ahoj prosím o radu.Jsem začátečník mám procesor Pentium 3ghz800mhz1mb lga 775 chtěl bych vědět jakou teplotu má mít prí běžném používání.Teplota je kolem 50 c při prohlížení internetu .Moc dík.

Doporučenou provozní teplotu a maximální teplotu najdeš v datasheetu na stránkách Intelu.

Myslím, že teplota 50°C je v normálu. Otázkou je, zda tato hodnota je správná - záleží, jak je kalibrované čidlo, jakým programem teplotu monitoruješ, atd... Ale pokud je počítač stabilní, tak není důvod se znepokojovat. Teplota se dá snížit výkonnějším chladičem (s heatpipe), případně zlepšením proudění vzduchu v case (přidáním intake a outtake větráků).

Dříve počítače (386, 486, Pentia) taky neměli žádná čidla či sledování teplot, přesto fungovaly a lidi ani nenapadlo se o něco takového zajímat...