Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP aktualizace SP3

Zdravím, mám problém při instalaci aktualizace Serivce Pack 3 na moje Win XP Professional 32-bit, po instalaci je PC rapidně zpomalen a využití processoru je 90-100% a nebyl žádný zaplý program, ZDŮRAŇUJI ŽE PC BYL REINSTALOVÁN A JEDINÉ CO V NĚM JE NAINSTALOVANÉ JE GOOGLE CHROME A NEZBYTNÉ OVLADAČE PRO GRAFIKU, ZVUKOVKU A SÍŤOVOU KARTU. Pokud pomocí programu obnovení systému vrátím systém zpět před instalaci SP3 PC je opět velice rychlý. Využítí Processoru 0%, nyní stahuji přes download manager 5 souborů a píšu tento text a mám využití 6%. Abych upřesnil jsem zpět na SP2. Pokud jsem do PC nainstaloval WIN 8 pc vždy zůstal viset na obrazovce dokončování nastavení.

MOJE SESTAVA:
AMD Athlon 4000+ 2.4GHZ
2GB RAM
250 GB HDD
ATI Radeon HD 2600XT 512 MB
Realtek AC97 sound card

Předem Díky
Dušan

Řešil jsem podobný problém.

Nainstaloval jsem čistou inst. Win XP (hodně staré), doinstaloval jsem SP1, vše běželo rychle, nainstaloval jsem rovnou SP3 a poté se vše zpomalilo a procesor byl na 100% (svchost). Po dlouhém hledání jsem zjistil. že to dělá aktualizace systému, která se spustila po startu, aby zkontrolovala dostupné aktualizace, nebo také když jsem ji pustil ručně z webu. Jediná věc, která nebyla před SP3 updatovaná byl stále původní IE6. Stáhl jsem IE8 a provedl instalaci. Poté začalo vše fungovat tak jak má. Pravděpodobně to může souviset s nějakou nekompatibilitou SP3 a starých součástí IE.

fór je v tom, že automatické aktualizace začnou řešit závislosti a stahovat pitomosti jako ie7, po něm ie8, media player 9, pak wmp11, net framework 1 - 3.5.
kromě ie7 není nic z toho bezpečnější aplikace než původní součást v xp sp3, právě naopak - aplikace jsou větší, mají více funkcí souvisejících s internetem. obsahují naopak více chyb, než původní sp3.
z údajných bezpečnostních aktualizací se tak stává několikagigabajtové smetiště se stále novými děrami.

abych navázal na předřečníka: po update na sp3 je nejlepší automatické aktualizace zakázat. doinstalovat 1-2 kritické záplaty:

KB2705219 ... MS12-054: KB958644 in MS08-067 replaced by KB2705219
KB2712808 ... MS12-054: KB961501 in MS09-022 replaced by KB2712808

kdo se v tom nevyzná, ať si nechá zapnuté aktualizace, stáhnout a nainstalovat je, automaticky zazálohovat protože polovina aktualizací obsahuje chyby, co se znovu opravují - a na systémovém disku mu přistane 2.5gb souborů navíc.
a ať se nediví, že jednotlivé opravy oprav jsou nekompatibilní, že služba má občas výpadky a občas vytěžuje cpu na 100%.