Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu spustit notebook Asus

Nemůžu spustit klasicky notebook Asus K50IJ. Když ho zapnu, nenaskočí mi klasicky Windows, ale objeví se hláška na obrazovce: "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"_ (pomlčka bliká). Už se mi to stalo jednou, taky jsem nevěděl co s tím, ale pomohlo vyndat baterii a pak to naskočilo opět normálně. Teď už mi nepomohlo ani to vyndání baterie...Přitom jsem s tím nic nedělal,jen jsem ho vypnul a opět chtěl zapnout...Co s tím? Díky

Nenaskoci ti ziaden Windows ptz to nema z coho bootovat. Najprv si skontroluj v BIOSe ze ci v nom mas rozpoznany harddisk. Ak nie tak je bud blbo zapojeny alebo zdochol. Alebo mas v BIOSe nejak divne prenastavene SATA mode alebo poradie bootovania apod. My ti na to nevidime.

No,tak jsem se dostal přes F2 do Biosu a na prvním místě figuruje (bootuje) hard disk...Dál jsem s tím nic nedělal,jen dal uložit a ukončit..Poté se objevila obrazovka,kde už jsem zvolil spustit obvyklým způsobem a Windows naskočil. A teď to funguje...Jinak u toho SSD Crucial M4 mám poslední firmware, stejně jako u stolního počítače a tam takové problémy neznám...