Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VMWare server, Vista a přímý přístup na disk - varování

Pod VMWare server jsem nainstaloval Windows Vista RC1 standardně jako virtual machine (irtuální disk).
Potřeboval jsem se dostat k nějakým ovladačům a souborům a jsa líný (nechtělo se mi to tahat přes externí médium), přidal jsem do hardware VM disk s přímým přístupem.
Vše vypadalo v pořádku až do restartu počítače - systém vůbec nenaběhl - neznámý oddíl na kterém byl původně systém.

Takže recovery console a Chkdsk opravil jsem bootovací oddíl i oddíl s daty. Pak systém sice naběhl, ale nenastartovala spousta služeb - RPC apod. z důvodu práv. Nepomohlo ani obnovení registrů. Skončilo to obnovením oddílu z obrazu.

Takže jsem poučený, Vistu na disk z VMWare nepouštět! ;-) Žádný systém se mi ve VMWare předtím nezachoval tak, že by do disku zashoval takovým způsobem.

pane Jene Fialo, vidím, že jsi zběhlí ve VMWare. Chci se poptat na komunikaci po COM -S232přes
VMWare. Na PC mám nainstal WIN 98 a komunikuji s ext. zařízením protokolem RS232 rychlostí 115K přes COM1 bez jakýchkoliv problémů.

ted jsem naistal do nového PC WINXP a pomocí VMWare jsem nainstal. WIN98 namapoval COM a ono mi to pěkně "koktá". Je nějaké řešení na plnohodnotný přístup na COM přes VMWare, nebo se nemám snažit?

Přístup na hardware na Windows 98 a Windows XP je odlišný. Na Windows 98 mohly programy přímo přistupovat na zařízní přímo přes adresu (číst a zapisovat). Na Windows NT to možné není, musí se používat buď ovladač, který přístup zajistí nebo řístup přes API funkce systému.

VMWare pracuje tak, že emuluje počíta a veškeré požadavky z virtuálního stroje předává ven a přijatá data opět předává dovnitř. Rychlot 115kb sice není velká, ale pokud je počítač zaměstnán něčím jiným, projeví se to tím "koktáním".

Zkoušel jste nastavit pro komunikace virtuálního stroje vyšší prioritu ? Je to v nastaveni VM (input/output).