Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s partition a systémem souborů

Dobrý den, mám OS: windows xp home Sp3
Potřebuji poradit ohledně HDD je to něaký disk samsung.
Problém spočívá v tom, že mám disk rozělený na 3 partitons
na 1. systém
na 2. programy
a na 3. DATA (hudbu, fotky, filmy, atd.)
protože jsem třetí partition zaplnil, chtěl jsem jí pomocí programu acronis disk director home přidělit další místo z 2. partition. Ale při provádění této akce se mi pc restartoval a akce se nezdařila.
Po naběhnutí os se nemůžu na místí disk F dostat systém hlásí chybu: F:\ není přístupný, soubor nebo adresář je porušen a není čitelný. chtěl jsem použít chkdsk ale hlásí že operaci nelze provést. Všechny partitions jsou ve formátu ntfs. Myslím ,že by pomohlo partition zformátovat ale OPRAVDU NECHCI PŘIJÍT O DATA.
PROSÍM O POMOC A PŘEDEM DĚKUJI ZA RADY

na obnovu celých partition jde použít i testdisk. bohužel není tak krásně klikací jako acronis.
pokud budeš příště rozšiřovat oddíl o místo před ním, acronis začne přesouvat veškerá data k začátku oddílu. pravdépodobnost, že se něco posere, je velmi - ale velmi vysoká.

nabuduce, ked chces sachovat s oddielmi tak sa nepouzivaju ziadni direktori ani manageri ai ini kravataci, ale sa tie data odzalohuju (co mas mat NEUSTALE) na iny disk a oddiel sa zrusi a vytvori sa novy vacsi.
Zmensovat oddiel (ten druhy aby bolo viac miesta pre treti) je relativne bezpecna operacia, to vie aj samotny Win v sprave disku a trva to 3sekundy.

Rady viz vyssie. Pripadne sa este pocas toho modlit :)