Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatická odpověď

Ahoj. Na jednom chatu jsem viděl, že na určitá slova automaticky nějaký program odpověděl. Třeba když jsem napsal ahoj tak mi odpověděl: Ahoj, vítej v této místnosti... Jak je to možné, přes co je to naprogramované? Šlo by to takto udělat i na ICQ? No kdyby ne, tak to je jedno. Pls odpovězte, chci vědět jak se to dělá. (Asi těžce) :-/

Programator si vymyslel odpovede na urcite slova, a napisal ich do programu, potom ako porovna kazde slovo so svojou "tabulkou" odpovedi.
Neviem co je na tom nepochopitelne. Na ICQ by to bol IMHO nezmysel, zavisi ale od ICQ servera a klienta, nic nebrani programatorovi to tam naprogramovat (ak ma zdrojaky).

Pokud te zajima, jak se to dela, tak podobnym programum se rika AI (umela inteligence). Musis co nejlepe zanalyzovat vetu, nestaci, ze se ve vete vyskytuje slovo 'ahoj'. Musis vedet, zda jde o vetu tazaci, oznamovaci, musis poznat to podstatne a podle toho reagovat.

Ty nejjednodussi programy pracuji tak, ze maji databazi (seznam) nejcastejsich pripadu a k nim i odpovedi. Takze na danou vetu vyhledaji v nejake databazi a pouziji odpovidajici odpoved. Ty inteligentnejsi pracuji s pravidly gramatiky, rozeberou vetu a odpoved vytvori, opet podle nejakych pravidel.

Na zive.cz byl nedavno jeden takovy program zminovany, takze si muzes vyzkouset konverzaci v anglictine