Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux bash - konec radku

Dobrý večer. Prosím o radu nějakého zkušeného linuxáka. Mám vytvořen skript, který testuje dostupnost vybraných serverů, kde mimo jiné extrahuji z výpisu pingu dobu odezvy time

64 bytes from ns2.n4all.net (92.240.244.39): icmp_seq=1 ttl=128 time=31.0 ms

.
Problém je v tom, (v podstatě to není ani problém, ale štve mě to, že nemůžu na to přijít), proč a hlavně co mi to vypisuje na konci každého řádku za znak ^G.

Kód, který testuje dobu odezvy a ukladá čas do proměnné time

time="$(ping -a -c 1 $server | awk -F "time=" '{print$2}'| tr -d "\n" | tr -d " "| tr -d "\t")"

a formátovaný výpis do souboru $server=nazev_serveru, $check="dostupné|nedostupné"

printf "%-18s %-20s %-10s %-10s\n" "$(date -u +"%d.%m.%Y %T")" "$server" "$check" "$time" >> $fileName;

No a konečně inkriminovaný formátovaný výstup. Jde mi o ten poslední znak ^G.

04.12.2012 19:25:24 www.google.com       dostupne   34.0ms^G

Moc děkuji za odpověď.

parameter -a v tom pingu je audible ping... to znamena ze sa generuje znak BEL (0x07, ^G)..
..ak to tvoj terminal emulator podporuje, tak by ti pipol(nezobrazi sa ^G)... ak ten vystup tahas pipou
inde, tak ten znak ^G tam budes mat...

=> odstran -a :-p