Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BSoD, BIOS a REALTEK ETHERNET

Dobrý den. Servisuji PC a NB a dostal se mi do ruky problém, se kterým jsem se zatím ještě nesetkal.
Na NB Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510 se začala při každém zapojení ethernetového kabelu objevovat BSoD:
BSoD.jpg
NDIS.sys by měly být ovladače realtek > odpovídá síťové kartě
první pokus byl odinstalovat ve správci HW ethernetovou kartu > automaticky se znovu nainstalovala.
po zapojení kabelu vše OK. Avšak po restartu opět BSoD. Odinstalovávat ovladač po každém zapnutí PC mi připadá jako dosti stupidní. Vyzkoušel jsem tedy nahrát nejnovější ovladače karty > problém přetrvává.
Vyzkoušel jsem už snad všechny verze ovladače a pořád stejný problém.
Přitom jsem i zakázal autoobnovu ovladačů a verze ovladače po restartu seděla!
Podle BSoD jsem měl také tendence řešit BIOSové nastavení, popř. i IRQ karet, ale ve Phoenix BIOSu se nedá nastavit absolutně NIC!!!
Jediné řešení je tedy externí USB ETHERNET, ale to mi řipadá dost neprofesionální.
Uvítám proto jakoukoliv radu jak problém vyřešit (ne obejít a ignorovat).

Tak jsem PC projel CCleanerem, BlackLightem, odinstaloval vsechen typicky sajrajt, udelal scan Avastem a po restartu nefunguje touchpad a klávesnice. Připojil jsem USB klapaturu, přihlásil se pomocí MSácké klapatuře na obrazovce.
Vypadá to, že problém s ethernetem a BSoDem zmizel, avšak ve správci zařízení hlásí některé položky chybu 37: Ovladač pro tento HW nelze inicializovat. Konkrétně jsou to:
Obecný monitor PnP
AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-50 (2x)
Řadič HD Audio
Řadič rozhraní LPC procesoru ATI I/O Communications Processor
UMBus Root Bus Enumenator
Ovladače těchto zařízení nelze přeinstalovat, hlásí že nejlepší drivery jsou již nainstalovány.
Klapatura a TouchPad pořád nejdou, zatím zkouším MS FixIt... :/