Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastavení odesílané pošty iol

Zdravím,
mám prosbičku, mám internetExpres a najednou mi přestal odesílat poštu - nastavení odesílané pošty jsem neměnila.Když jsem zkusila dát jako výchozí bod jinou adresu- včetně jiného serveru -objevil se ten samý problém. Nevím co s tím. Prosím o radu, jsem na tom závislá-studuji dist.formou a vše jde přes net.Díky moc vlastasovova@seznam.cz

Jan Fiala odpověděl přesně - jako ostatně vždy ;-) - tak jen doplňuju:
Zkontroluj si hlavně nastavení SMTP serveru - pravděpodobně tam nemáš smtp.iol.cz , ale něco jiného. A potom si musíš nastavit, že poštovní server vyžaduje ověření a zadat tam údaje, které máš od telecomu (telefoniky), většinou to posílají emailem. Bývá to tvoje tel.číslo bez mezinár.předvolby jako uživatelské jméno. Jako heslo se většinou zadává referenční číslo plátce, které najdeš třeba na faktuře vlevo nahoře - v tom mailu bys ho ale měla mít taky.

Pokud máš víc emailových adres, musíš toto nastavení provést u VŠECH emailů, z nichž chceš ODESÍLAT poštu. Na pouhé přijímání emailů ti stačí stávající nastavení.