Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití karty MicroSD 1 GB v mobilním telefonu

Koupil jsem manželce MT Motorolu Razr V3i, která má ve výbavě 64 MB kartu typu MicroSD na ukládání obrázků, videa a zvukových souborů. Dodatečně k tomu jsem přikoupil 1 GB kartu téhož typu zn. Transcend.

Bohužel ji nemohu v telefonu rozchodit, zejména tam nejde zformátovat (hláška: formátování selhalo). Když ji zformátuji přes PC prostřednictvím USB kabelu, případně externě ve čtečce karet ať již na typ FAT nebo FAT32, karta je stále nepoužitelná.

Neví někdo z laskavých čtenářů, v čem je problém?

loading...

Díky rh, zase jsem jednou neměře řezal. Doufám jenom, že Motorola Maxx (kterou mám v pácu), bude tu 1GB umět. Jinak si z ní budu moci udělat akorát piercing do nosní přepážky.

Ještě bych se chtěl zeptat, nešla by ta jednogigovka nějak "přeformátovat" na 512ku ?

P.S. tuna v diskusii
www.dashandyforum.de/t38011-razr-v3i-nimmt-1gb-kart e-nicht-an.html
pise jeden chalan ze jeho kamos so SW verziou R479 G 08 B4 85R, a Flexverziou SE7761AXXF8089 nemal problem s 1GB, a ten dotazovatel s verziou R479_G_08.B4.34R ma taky isty problem ako ty, pozrel by som na strankach motoroly ci nie je novsi FW do toho telefonu, resp. skusil by som ci ho nevedia nahrat v (autorizovanom) servise...

... ale bez zaruky, co ludia popisu do diskusii ze "kamosovi to slo" tazko povedat...

Shodou okolností jsem byl dneska v servisu kvůli poškozenému SW a oni mi tam nahráli nejnovější verzi (Motorky mají dokonce možnost si jej aktualizovat na webu).

Jinak se už na ty pokusy vykašlu, jdu spát a zítra koupím 512-ku, stejně to má žena jenom na mp3 s Těžkejma Pokondrama....

No ako myslis. Len ci ti nahrali ten SW najnovsi :-) (verzia SW sa da vypisat, je to v navode).
Ono moze byt aj problem prave to ze tam nie su vytvorene oddiely, pozrel by som sa na to preistotu aj nejakym partition magic (ak mas) alebo z W98-DOSu fdiskom (ak ma tvoj BIOS legacy suport), alebo nejako dokopat dementne WinXP aby robili to co clovek chce...

Potrebujes skusit vytvorit tam oddiel. Bohuzial nie z Windows XP, pretoze po tom ako som si precital http://www.hjreggel.net/cardspeed/info-formatting.h tml vetu "Warning: Whenever you insert a blank memory card, and Windows XP prompts you whether to format the media, this will result in a Superfloppy format." usudzujem ze WIndowsXP je najvacsia sracka aku kedy svet zazil, to uz snad nemysli deBillGates vazne. KillBill.:x:
Urob tam proste oddiely hoccim inym , vsetko ostatne okrem WinXP ti tam oddiely urobi :-D