Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě kvalitní DVD vypalovačky..

Chtěl bych se poradit,jakou kvalitní vypalovačku bych měl pořídit...Obměňuji stávající LG-4165,kterou nechám na druhém,slabším počítači a chtěl bych si pořídit nějakou novější a doufám,že i kvalitnější...Ne že bych LG nějak kritizoval,ale občas se něco s ní nepodařilo.Někdo doporučuje LG GSA-H20L s Lightscribe,na druhou stranu by mohly být poměrně kvalitní i nové Samsungy SH-S182D(M).Jsou i nové Asusy,LiteOn,Nec,atd.

zatim jsem mel problemy jen se dvema vypalovackama co jsem kdy kupoval. Oboje byly NEC.:-(
Jedna (ND-1300A) prestala cist media, co si sama vypalila, po asi roce. Druha, co jsem kupoval pred mesicem (ND-4570A) sla hned po vybaleni na reklamaci - necetla palena CD a odmitala na CD palit. Ted mam vyreklamovany kousek a ten zatim slape velmi dobre.
Jsem nereprezentativni velmi maly vzorek a urcite se najdou jini, kterym NEC slape bezvadne a budou nadavat na LG, na kterou pro zmenu zase ja nemuzu rict krive slovo.
Kup v podstate jedno co, hlavne aby to bylo v lokalnim obchode, kde budes mit nejjednodussi reklamace. Mechanicky je to jedna z nejvic zatezovanych soucasti PC, takze je myslim si vysoka pravdepodobnost reklamaci.

Nedávno som obmeňoval starú LG 4120B za novú LG H10N. Stará eldžina je ešte funkčná. Obidve sú spoľahlivé a kvalitné. Len pozor na známy neduh LG - zmazané a napálené DVD-RW médium nejde nikde čítať len v LG. Toto mi však problém nerobí, nakoľko všetky počítače, ktoré osobne poznám majú LG mechaniku.

LG 4165 (a LG obecně) nepovažuju za špatné mechaniky, na několika kusech bylo už vypáleno několik tisíc médií, bez větších problémů.

Od samsungů dál, to jsou vlastně Toshiby, a ty už dlouhou dobu nejsou kvalitní. Poslední dobré toshiby byly CDROMky. Dnes bych se rozhodoval jedině mezi LG (primární volba s vyrovnanými výkony v celém spektru) nebo NEC či Pioneer (Pioneer = Asus jako OEM). Nicméně podle mého názoru žádná z mechanik buď není vyrovnaná (některé např. neumí dobře číst), nebo je řádově dražší (pioneer)

Pro domaci paleni je to asi celkem jedno, osobne jsem mel problemy jen kdysi davno s Toshibou, ale je to spis asi o stesti na dobrej nebo spatnej kus. Mam Pioneera a nestezuju si, v praci LiteOn a prehistorickou HP (OEM Sony?) a funguje vsechno. Vyber si podle toho, co ktera mechanika umi (napr. potrebujes DVD-RAM?) a podle toho, co se prodava ve tvym oblibenym obchode.