Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router WR720N - po dvou dnech přestal fungovat internet

Dobrý den,
mám problém s routerem WR720N od TS-Link. Po zapojení kabelu a nastavení běžel internet v PC (přes kabel) i mobilním telefonu (přes Wifi) naprosto bez problémů. Po dvou dnech se internetové spojení ztratilo uprostřed přehrávání videa z internetu. Po kontrole zapojení kabelů i ověření že nemá výpadek poskytovatel internetu jsem zkoušel zresetovat router (tovarni nastavení) a poté nastavil vše jak bylo předtím. Bohužel stále odezva internetu 0. Netuším v čem by mohl být problém. Vše je nastaveno tak jak to bylo před problémem.

Děkuji předem za odpovědi (názory) Gabriel

Změna předmětu, původně: Router WR720N (host)

No to ze neni problem v poskytovateli jsem zjistil tak ze kabel v PC (vynecham router) tak normalne internet jde. Ping na router odezva v poradku. Na internet odezva 0. Jak jsem psal v zahlavi tak vse je nastaveno stejne jako pred vypadkem a nechapu :-) Nutno podotknout ze co se tyce siti a routeru jsem naprosty novacek...bohuzel...

aha, potom bude chyba niekde v routri, co LEDky - blikaju na routri pri kabli, ktory ide k providerovi?
Skus najst v routri niekde Status - skontrolovat, ci WAN strana je OK, pripadne sem hodit screen.

EDIT: ked pingas 'na internet' skus pingat aj priamo IP adresu, napr. 8.8.8.8 - ak toto pojde, tak bude problem v nastaveni DNS.

LEDky blikaji vsechny jak maji. Toto mi pise status:

LAN
MAC Address: 64-70-02-CE-FB-D4
IP Address: 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): Gabr
Channel: Automatic (Current channel 6)
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
MAC Address: 64-70-02-CE-FB-D4
WDS Status: Disable

WAN
MAC Address: 64-70-02-CE-FB-D5
IP Address: 10.2.252.15 Static IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 10.2.252.1
DNS Server: 10.2.208.10 , 10.2.10.2

Traffic Statistics
Received Sent
Bytes: 0 49617
Packets: 0 687

Jinak od providera mam IP 10.2.252.14 a proto sem nastavil u posledniho cisla v nastaveni static IP c.15 tak mi bezel internet v poho...
A opravdu oPINGovat jakykoli adresu internetu je odezva 0

No protoze pri tom nastavovani (prvotnim) jsem tam presne daval 10.2.252.14 a byl presne stejny stav co je ted. Nula. Nekde jsem cetl ze ta adresa posledni cislice ma byt jina aby se to netlouklo. Proto jsem tam zadal 10.2.252.15 a hura internet se rozbehl. Bohuzel jak jiz jsem psal jen na dva dny....

Co se tyce nastaveni v PC tak pokud vynecham router (kabel primo do PC) tak mam nastaveno IP 10.2.252.14 a vse bezi ok. Pri nastaveni routeru mi bylo doporuceno dat IP automaticky. Vse bezelo. Nevm jestli to muze mit nejakou informacni hodnotu

Vim co myslite ale opravdu pokud necham 10.2.252.14 tak mi ten internet nefungoval ani predtim. Ted jsem to opetovne zkusil. Az kdyz jsem zmenil koncovku na 15 (predtim). Mam pocit ze neni chyba v provideru kdyz mi internet bez routeru v pohode bezi. Myslite ze je to na reklamaci routeru nebo jsem blbej ja? :-)

pokud si svévolně přiřazuješ jinou ip než ti přidělil provider, možná zas ty blokuješ jiného uživatele, který dostal tu adresu 10.2.252.15 - a jemu to funguje teprve až ty vypneš router.
máš si nastavit 10.2.252.14, providerovi napsat že máš mac adresu 64-70-02-CE-FB-D5 - a ať se stará ať ti to trvale funguje.
lidi, kteří si svévolně mění adresy, bych vykopal ze sítě - ať si jdou škodit ke konkurenci.

Jak už jsem psal, jsem v tomto nováček. Pokud tím mohu omezovat jiného uživatele tak je mi to líto ale neměl jsem o tom tušení (poradili mi to na jiném foru), (nastavím samozřejmě zpět na 10.2.252.14). Myslím že nemusíte volit tak drsná slova když mě neznáte. Nebyl to úmysl. Za udělenou radu každopádně děkuji...

Tak jsem na to přišel a bude to snad ono. Moje chyba. MAC address jsem ponechal tovární nastavení a nezměnil ji na MAC address mého PC...jen je mi záhadou že to šlo předtím. Dokonce to jde i pod tou mou IP adresou :-) Všem zúčastněným moc děkuji za rady