Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem floppy ubuntu

zdravim, muzete mi prosim nekdo poradit jak v ubuntu 12.10 muzu otevrit disketovou jednotku jako root? (jen root má práva do ni zapisovat a mazat)

flopinu musim využívat kvuli jinemu zarizeni je pro me dulezita dekuji za kazdou zpravu

ackoliv to resim dopravdy cely den .. neustaly se radim se stryckem googlem tak jsem na to prisel az ted co sem zalozil vlakno...

pro kazdeho kdo by to resil ze nema jako spravce pristup k floppyne (jelikoz prava ma jen root)
tak stačí zadat příkaz:

udisks --mount /dev/fd0

coz změní do odpojeni mechniky vás na vlastníka tudíž vyřešeno :)

pak jsem jeste koukal ve vlastnostech floppyny v zalozce opravneni i po tomto prikazu nemam prava na zmeneni skupiny z root na moji tudiz bych nemusel pred pouzitim vzdy zadavat ten prikaz... kdyby se toto nekomu podarilo dejte vedet ;)