Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování 128GB flashky

Ahoj všem!

Chci vás požádat, zda neznáte nějaký kvalitní program určený k formatování Flash disků (free program).

Mám flashku 128GB Corsair a když jsem na ni hodil 6 filmů, fungovaly jen dva (?).
Kamarád mi řekl, že ji mám zkusit zformátovat. Windows XP mi to však zformátovat nechce, nabízí jen nějaký systém exFat a nemám ani na výběr velikost alokační jednotky... a když dám OK nic se neděje...

Proto bych potřeboval pomoct:
- Na jaký souborový systém to zformátovat
- Jakou použít velikost alokační jednotky
- A jakým programem to zformátovat

Mockrát vám děkuji a přeji pěkný podvečer.

coman

Tak jsem zjistil zajímavou věc,
ta flashka má celkově cca 2 GB.. dal jsem tam několik kopií 100MB velkých souborů.. a když to dosáhlo 2GB a kopíroval jsem nové soubory, ty staré to jakoby začalo přemazávat (windows si myslí, že tam jsou, ale fyzicky tam už nejsou)...
Něco jako overwrite mód, zajímavé...
Je to padělek, ale jdu si s ním hrát :D uvidím co ještě "dokáže" .D

Co je správce disku? Když v průzkumníkovi kliknu pravým na tu flashku a vyberu naformátovat, dám exFat (jediná možnost) a dám naformátovat, napíše to "Systém windows nemohl dokončit formátování disku" a ukončí se to, aniž by to něco udělalo.