Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nethost.exe(vir?!)

Ahoj.
Mam problem s timto...nevim jak to nazvat asi virus nebo co.Je to na druhem PC co ma muj bratr.Nevim jak se to tam dostalo a co instaloval.
Nazev aplikace je Nethost.exe...zere 50% CPU a je spusten pod uplne nesmyslnym popisem.Je v dokumentech pod slozkou Windows...
Kdyz to vymazu zase se to objevi.
Mohl by mi s tim nekdo pomoct nebo rict co to je?Antivir to nedetekuje jako vir ci tak.

Dekuji za odpoved.Moc to sice nechapu co to presne delat atd...ale u par vybranych(asi antivirovych databazi) to hlasi ze je to nejaky trojsky kun ci tak.
I kdyby jak se ho zbavit?Zkusit jiny antivir nebo tak?Myslim ze bratr ma NOD32 a tomu nejak nevadi.

Tak co mám tedy dělat abych tomu zabránil. Že se můj systém vrátí do jiné doby mě asi nepomůže není nějaký program nebo jiná cesta jak ten soubor absolutně odstranit? Když ho smažu znovu se vytvoří složka, bude to tam, a zase se to začne spouštět. Jak tomu zamezit ?

jak naznačuje miroslav: uživatel má mít jen taková práva, aby neškodil.
pokud si hraje na admina a nemá na to, prostě bude častěji odvirovávat. není to nic mimořádného, takto neschopných je 90% uživatelů pc.
místo zbytečných dotazů jsi už měl mít nabootované odvirovací cd - bez spuštěného systému se před ním žádný vir neschová.
sice ti nevymaže spouštěcí záznamy a asociace z registrů, bez viru ale nemají smysl. čili doporučuju poznačit název zjištěného malware a po restartu vygooglit jak vyčistit záznamy.

proti virům: záplatovaný systém, internetové prohlížeče a doplňky (flash player) v nich. nestahovat/neinstalovat warez.
lamy navíc potřebují antivir + antispyware.

dost pokročilý uživatel: záplatovaný systém, internetové prohlížeče a doplňky (flash player) v nich.
má mozek, takže tuší co a proč stahuje, vidí jak se systém chová (to ani náhodou neukazuje antivir), podle příznaků si dokáže poradit. jestli používá omezený účet / omezený prostor pro aplikace, záleží na preferencích.
hravější povahy berou pokus o virovou nákazu jako výzvu ke sledování, kam se posunul kinderhackeří svět.

4 z 5 brtníků: za 10 dní je konec světa. má smysl se ještě drbat s děravými zaspywarovanými windows a jejich děravým samoadminem?

Je v dokumentech pod slozkou Windows...

Tohle nechápu, ale o to tady asi nejde.

Pokud ten soubor máš v této cestě, tak to asi virus nebude. %PROGRAMFILES%\AxxonSoft\AxxonSmart\bin\NetHost.ex e Spíše se podívej, co máš nainstalovaný za program od AxxonSoftu. Když nevíš, proč ho tam máš, tak ho odinstaluj.

Nechapete?jednoduseji uz to nejde napsat.aplikace ktera bezi v spravci je umistena v dokumentech pod slozkou ktera se jmenuje Windows.
Vubec nevim kde jste vzal vy tu svoji cestu k nejakemu AxxonSoft to v tom PC vubec neni a ani jsem to nezminoval.