Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba pri instalaci

ahoj, omlouvam se ale nevim jak bych mel pokracovat nez otravovat vas co tomu rozumi... k veci.. rozhodl jsem se pro cistku pc kterou cas od casu provedu... tzn. format HDD a preinstalace windows... vse probihalo vporadku az do faze ''rozbalovani souboru systemu windows''... mam doma 3 disky winu... xp home, win 8 pro, win 7 pro, vsecky original... u win7 se mi to zastavilo na 26 procentech... u win 8 na 98... a win XP mi to pro jistotu vubec nenacetlo.... co jsem zkousel jako reseni? vzmenit hdd dokonce jsem tam nacpal i hdd z notesu a zkousel to znovu...a jinou mechaniku... ale stale... pokazde to hodi tu stejnou chybu ze nejakz pozadovany soubor na disku chybi nebo tam je poskozen.... momentalne jsem na active@ boot disk... pokud je nejake reseni z tehle situace budu vdecny za kazdou radu... dekuji edit- neni to poprve co ty disky pouzivam... byli funkcni vsechny a po instalaci ulozeny bezpecne v boxu...

asi takhle : pocitace jsou 1,0,1,1,1,0,0,0,0,0,0
ale servis komponent neni jenom vypnuto a zapnuto

Kdyby byl, proc bu PC s vadnou ram nabehl do Win a teprve po 10min hodil BSOD ?
Kdyby byl, proc by PC s 9 vadnymi sektory nabehl do Win ale WIn by byly pomaly ale uzivatel
by stejne rikal ze HDD je urcite dobry protoze to do Win nabehne ? :-)

Logicke by prece bylo aby PC s vadnou ram a HDD vubec nenabehnul...

sorry.. to jsem prehlidnul.
Vadna je asi tedy zakladni deska,
protoze mas 3ruzny media (2xDVD,1x CD) a nic
mas 2 ruzny HDD (a minimalne 1 je asi dobry, pripadne prosel selftestem HDD jako dobry) a nic
mas 2 ruzne DVD mechaniky a nic
ramky jsou v poradku (predtim bezely a mozna i byly otestovany memtestem)
zbyva tedy uz jen vga grafika, deska, cpu a zdroj.
Jedno z toho je vadne.

jiste ze se da castecne zjistit cim to je : vymenou a testovanim komponent.
Vymenis HDD (ktery ale predtim otestujes selftestem HDD utilitou vyrobce HDD jako dobry) a zkusis novou instalaci.
Vymenis ram ....(pripadne existuje memtest)
Vymenis zdroj...
A kdyz vsechno selze, tak je vadna deska.

EDIT : grafiku nemusis menit hned, nektere desky maji grafiku integrovanou
zdroj nemusis hned kupovat, nekteri kamaradi maji take Stolni PC a radi zapujci
Jinak servis a za 400-1000kc ti to udelaji za tebe

rozhodl jsem se pro cistku pc kterou cas od casu provedu

jednodušší je nedělat v systému bordel, když to pak neumíš rozjet.

mam doma 3 disky winu

disky jsou zapojeny všechny najednou? který z nich je aktivní? na který se pokouší instalovat zavaděč windows? v jakém režimu je nastaven řadič disků? ten memtest už jsi zkoušel spustit?