Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem videokamera a PC

Mám nainstalovaný Windows XP, Home Edition, verze 2002, Service Pack 3. Koupil jsem si novou videokameru, která prý není kompatibilní s mým PC. Je kompatibilní pouze s následujícími programy:
• Windows XP SP3 32 bit (64bitové verze a/nebo verze Starter nejsou podporovány.)
• Windows Vista SP2 (Verze Starter není podporována.)
• Windows 7 SP1
• Windows 8

Co mám dělat /jednoduše a levně/ , abych kameru zprovoznil a oba přístroje byly kompatibilní.Děkuji

Pravý klik myšou na ikonku Tento počítač - Vlastnosti.

V případě 64bitové verze se v části Systém se zobrazí text Windows XP Professional x64 Edition verze <rok>.
V případě 32bitové verze se v části Systém se zobrazí text Windows XP Professional verze <rok>.

musím se kouknout doma a dám vědět.
Konkrétní problém s kamerou je následující:
Mám dig. kameru SONY HDR CX 190E. Chtěl jsem uložené video uložit do PC. Dle návodu jsem nainstaloval program „Play Memories Home“. Pomocí USB jsem připojil kameru k PC, zadal připojení k USB. Po instalaci programu se na monitoru objevila ikonka tohoto programu, avšak po kliknutí na ni, nejde program otevřít a tedy převést data do PC. V nabídce Start je vidět, že program je nainstalován, avšak nefunguje. Chtěl jsem jej z PC odebrat a instalovat znovu, avšak jeho odebrání není možné!!!
Díky za radu.

Videokameru musíš připojit přes rozhraní FireWire (neboli IEEE1394, neboli i-Link). Při připojení přes USB fungují digitální kamery pouze v omezené funkčnosti, hlavně v malém rozlišení a většinou potřebují ovladač. Přes FireWire žádný ovladač nepotřebuješ, podpora je přímo ve Windows.
Pokud nemáš FireWire integrován na desce, dá se koupit cca za 300,- Kč přídavná karta s řadičem FireWire. Stáhnout videa (neboli grabovat) pak můžeš v jakémkoliv videoeditačním programu, klidně i ve free VirtualDubu.

FireWire /kabel/ mi zůstal ze staré kamery, tehdy jsem jej používal při stahování do PC ale zdířka do nové kamery je jiná. A v návodu k nové kameře je uvedeno, že stahování dat probíhá přes USB...
Jsem PC laik, tak se na mne musí opatrně....
Nemohla by celou problematiku vyřešit čtečka karet??

Tak nevím, žil jsem v představách, že FireWire je standardní rozhraní a že je má jakákoliv digitální kamera. Jestli se to teď v poslední době změnilo, netuším...
Čtečka by (asi) pomohla, ale záleží, v jakém formátu kamera video nahrává, jestli půjde přečíst na PC.
Program by ale měl fungovat, XP Home s SP3 jsou na 100% 32bitový systém, zkus se podívat do Prohlížeče událostí, jestli neobjevíš nějakou chybu. Můžeš zapátrat i na stránkách výrobce, jestli není k dispozici nová verze nebo záplata.
A zkus se rozepsat:

... avšak po kliknutí na ni, nejde program otevřít ...
... program je nainstalován, avšak nefunguje ...

To je to samý, jako kdybys chtěl poradit s autem a řekl servisákovi do telefonu "Auto nejede, co s tím?".

Tak se rozepisuji:
Ikonka programu je na ploše, 2x na ni kliknu, na chvilku ztmavne /jako by se program otevíral/ a pak se znovu rozsvítí a tváří se jako by nic. Když kliknu pravým na "otevřít", tak je to stejné. Nejvíce mne štve, že program nelze odinstalovat. Výrobce SONY mi poslal aktuální verzi, ta se instalovala, ale píše, že tento program je už nainstalován.... Nevím, co ještě bych napsal......

Ne, programy se nemažou, ale odinstalovávají.
Víš, které knihovny máš před smáznutím odregistrovat ze systému? Máš přehled o tom, jaké sdílené knihovny a další soubory si program nainstaloval do dalších složek a zaregistroval je? Víš, jaké záznamy v registru instalátor vytvořil a jestli je můžeš smazat?
Smáznutí nic neřeší, program by přesto pravděpodobně trval na tom, že je nainstalovaný.

Při odebrání PC píše:
„Cannot instal because a program or installer related to PMB or Sony utility is running. Please quit the program and try again.“ Klikl jsem na „OK“ a objevil se nápis „Při instalaci došlo k závažné chybě“.
Díky za odpověď.

Jednou se mi podařilo PMH nainstalovat a PC psal "PMH will be installed. Download additional features from the Internet. Cannot update because PMH is running. To update PMH, quit PMH and then Retry.

Díky