Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro zachycení uspořádání PC

Ahoj, mám takový malý problém. Budu si přeinstalovávat systémy a musím vymazat i všechna data, ale mám v PC mnoho programů, které bych si chtěl pak zase nainstalovat. Vzhledem k množství programů a souborů nepřipadá v úvahu sepsat programy do textového dokumentu.
Proto potřebuju nějaký program, který by "oskenoval" uspořádání souborů, programů a složek v PC. Už sem podobný program viděl, ale nemůžu si vzpomenout na jméno, takže jestli nějaký program najdete, byl bych moc vděčný.

seznam nainstalovaných programů:
- v síti to tuším oznámí lansweeper (vyžaduje sql express, má exporty), nevím jestli má free verzi.
- na jednom pc to jde udělat výpisem názvů z registrů:

REM # nainstalovane sw bez aktualizaci systemu
:SW
 set adresar=D:
 start /wait regedit.exe /e %adresar%\tmp1.txt HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
  type %adresar%\tmp1.txt | find "DisplayName" > %adresar%\tmp2.txt
   type %adresar%\tmp2.txt | find /v "ParentDisplay" > %adresar%\tmp3.txt
    type %adresar%\tmp3.txt | find /v "(KB" > %adresar%\tmp4.txt
     for /F "tokens=2 delims==" %%a in (%adresar%\tmp4.txt) do echo %%a>>%adresar%\tmp5.txt
      type %adresar%\tmp5.txt | sort > D:\%computername%-sw.cfg
 del %adresar%\tmp?.txt
:ENDLOG

foukne výpis do logu: d:\název_pc-sw.cfg

anebo belarc advisor, ten má i free verzi. jen vyexportovat z něj příčetný stručný seznam chce trochu práce.

ale vyexportovat nastavení všech sw z registrů, to je rychlejší normálně znovu nainstalovat co potřebuješ.