Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Artefakty na obrazovce, zamrzání, zasekávání a restarty počítače

Dobrý den,
již několik dní mám problémy se svým PC. Začalo to zobrazováním artefaktů (náhodně blikajících černých kostiček, takové zrnění) při hrách a videích, spuštěných ve fullscreenu. Poté se k tomu připojilo i náhlé vytuhnutí počítače při oněch hrách (nutný restart). Někdy zmizel obraz (monitor blikal, žádný signál), ale počítač přesto dál pracoval (podle hudby). S tímto byl problém tak tři dny, stávalo se to proměnlivě (někdy to padalo hned po spuštění hry, jindy celý den v pořádku). Dneska se ale artefakty začaly zobrazovat i při běžné práci na PC. Tyto se neprojevovaly jako černé blikající kostičky, ale jako úzké vodorovné proužky cca 1 cm dlouhé. Někdy jen pár, jindy plná obrazovka.

Také mi předtím několikrát spadla hra a objevilo se chybové hlášení grafické karty (Sapphire radeon X1950GT, 512MB, DDR3, PCIE, dual DVI-I), že přestala komunikovat s ovladači a nastavení bylo resetováno. Prvně jsem si pomyslel, jestli se mi karta nepřehřívá, ale Cataclyst Control Center mi zobrazoval stabilně teplotu okolo 47 °C, maximálně 55 °C (což si myslím, že není extrémně moc). Znamená to jenom to, že karta už dosloužila (koupena v červnu 2008)? Hm, zítra sobota a potom svátky, to bych se nové dočkal až po Novém roce :/

Sestava PC je:
Sapphire radeon X1950GT
Athlon II X2 265 Dual Core
Gigabyte 880GM-UD2H
4x Corsair DD3 1333 MHz CL9
zdroj Seasonic 500W SS-500ET

Systém je Windows XP HE 32bit

Za každou radu díky!

Když už jsme u toho, při spuštění počítače na mě vybafne, že byl rozpoznán nový hardware (asi IGP). Celkem dvakrát (podruhé je to řadič, kopmatibilní s VGA) Když dám vyhledat a automaticky nainstalovat, tak mi to napíše, že se nepodařilo instalovat ovladače. Kde je mám najít? Na CD k desce? Nebo na netu, když ani nevím, co tam za IGP je? A je potřeba vůbec ovladače k IGP?