Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolize IRQ

Mám tento problém: Čas od času mi naskočí modrá obrazovka a píše se tam IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL a pak stop(.....). Problémem je asi kolize IRQ, co s tím?
Zde je obrázek IRQ:
IRQ.bmp

[mod]Na okraj: dávat obrázek na fórum ve formátu *bmp není nejrozumnější. Při převodu do *jpg by měl místo 700kB maximálně desetinu. Ne všichni mají bleskový internet a nepočítanou linku... (L-Core)[/mod]

Podle toho obrázku je to skutečně grafická karta + USB řadič VIA.
Toto jsem dělal před hrozně dlouhou dobou ještě na W9x. Asi bych se pokusil zařízení přidat a odebrat.
A to nejen ovladače, ale i HW. Někdy to může (kupodivu) pomoci.

/* Edit: Jo USB driver. No to jsi mohl říct dřív. Přeinstalovat ovladače k USB. Určitě !
( http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=321326& Main=52 ) */

Co to je presne za PC (vsetky komponenty)? Sa divim ze tam nemas povoleny APIC (IRQ16-23), to je teraz uz problem prestavovat (musel by si asi nanovo instalit Win), kaslat na to, skusal si aj goldmemory.cz? Ten vie najst chybu RAM aj ked memtest86 chybu nenajde :-)
Pozical by som si na skusku iny zdroj, ale v prvom rade ovladace - zo stranok dosky najnovsie, alebo z viaarena, podla toho aky mas chipset (je tam viac verzii rozdelene podla toho pre aky chipset).

P.S. ak mas v BIOSe nastavenie "APIC" (nemyslim ACPI, nie je to preklep :), skus ho zapnut.

Zde jen uvádím co jsem našel na netu:řekl bych, že se jedná o můj problém

Jak poznám jestli se mi "hádá" IRQ?
Máte také konflik IRQ? Poznáte to podle toho že dvě různá zařízení mají přiřazeno stejné přerušení. Pokud máte TV kartu, nebo i jinou kartu, která vykazuje dvě přerušení, např. moje TV karta vykazuje na třetím přerušení "ATI TV Wonder Audio Capture" a na stejném přerušení ještě "ATI TV Wonder Video Capture", pak je vše v pořádku. Přerušení od stejného zařízení totiž mohou využívat stejný kanál. Ale co by zde rozhodně nemělo být je sdílení IRQ jakéhokoli zařízení s grafickou nebo zvukovou kartou. V případě sdílení s grafickou kartou se počítač pravděpodobně bude zasekávat a v případě sdílení se zvukovou kartou bude pravděpodobně slyšet lupání nebo jiné zvuky při přehrávání hudby. Četl jsem i o případu, že při pohybu kurzoru nehrála hudba atd

To su s prepacenim kraviny. PCI IRQ je sharovatelne bez akehokolvek obmedzenia, inac sa to ani neda (mas tam pre PCI volne dve-tri IRQ a PCI zariadeni mas aspon 6). Kriticke su ovladace, musia byt napisane korektne inac to bude blbnut. Ta chyba nema so samotnym IRQ nic spolocne, IRQ Level je nieco ako premenna v OS pouzivana na "zakaz preruseni", pouzivaju to ovladace, ta chyba znamena ze ovladac ziada nespravnu uroven "zakazu preruseni", co znamena chybu bud RAM alebo chybny ovladac apod.

Hele MM.. :-D Asi máš fakt bod. Můj název podvědomně odchycený z nadpisu je asi nesprávný.
(Moji odpůrci začněte jásat :-p )

Já sám mám Sdílené IRQ Mezi síťovou kartou a USB řadičem.

Jenže nikoliv A G P Geforce (grafika) a P C I (device) .

Co ?
Mimo to mám pocit, že jak se začne sdílet totožné IRQ mezi zařízeními na různých sběrnicích
(dříve ISA x PCI) tak z toho je malér.

Nebo co.

ISA IRQ je nezdielatelne ptz. nejaky pako v IBM alebo inteli ho pred 30rokmi urobil edge triggered. To mozes vidiet aj na zozname IRQ, vsetky IRQ kde mas nejake legacy ISA zariadenie (IRQ0,1,3,4,7,8,12,14,15,...) su nezdielatelne.
PCI interrupt je zdielatelny ptz. je level triggered a zdielatelnost je definovana v PCI specifikacii, ak nejake zariadenie potrebuje samotne IRQ, tak nesplna PCI specifikaciu a vyrobca si to moze volat ako chce, ale nemal by to potom volat PCI zariadenie, ale napr. "taky nas PCI-like zbastlenec" :-D
AGP je to iste co PCI, akurat niekolkokrat rychlejsie taktovane, a s malymi rozsireniami.

P.S. ano moze to niekedy blbnut, a prestat blbnut ak zapichnes PCI kartu inde (zmeni sa IRQ) - a to vtedy, ak su nahovno napisane ovladace.
P.S.2. prinutit oddelit AGP IRQ od chipsetoveho moc nema sancu (idealne by bolo keby zapol APIC ak to v BIOSe ma, aby mal IRQ16-23, potom to bude mat rozdelene lepsie (lepsie ako s APIC Enabled to uz rozdelit nejde), som uz pisal).