Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé stahování dat po wifi

Zdravím v tento sváteční večer,

mám problémek, který nepálí, ale snad jen lehce zamrzí. Byl jsem nucen rozvést po bytě internet po wifi (panelák). K rozvodu používám wifi router Tenda 307R. Rychlost mého internetu je 20/20 a opravdu to tak běží pokud se napojím bez routeru a nebo přes router po kabelu.Pokud, ale se připojím k internetu po wifi prostřednictvím routeru dosahuji stahování max 1,6 mb/s. Zkoušel jsem test rychlosti (při wifi po routeru) připojení a dosahuji rychlostí kolem 16 mb/s.
Tedy dle mého je chybička v nastavení routeru. Mám nastavení na základní (snad jen jsem zahesloval síť). Zabezpečení používám WPA2-PSK.

Snad jsem problém dobře popsal a děkuji za rady.

Co kanál, na kterém běží tvoje síť? Není sdílen ještě s nějakou sítí? V paneláku celkem dost velká pravděpodobnost. Na PC, nebo notebooku použij např. program inSSIDer ke zjištění okolních sítí a případně změň kanál své sítě tak, aby byl co nejdál od ostatních, pokud to půjde.

to, ze si na kanale sam este nic neznamena, kedze wifi kanaly sa prekryvaju.
Skus nastavit sifrovanie na WPA, pripadne ho vypnut uplne (iba pre test). Ak sa ti rychlosti zvysia, evidente nestiha router.

Edit: este som nepochopil ako rychlo ti to vlastne ide, raz pises 1,6 potom 16, najprv mb/s potom MB/s :)