Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem freezuje mi pc

když cokoli dělám tak se mi to každých cca 15 min.sekne třeba jen na 5 sekund nebo tak a když hraju hry tak se to sekne rozeřve se větrák od Gk a hra zase běží větrák ztichne.Mám nově instalovaný Os nemůže to být ovladačema ale instaloval jsem je nebo něco jiného?

Mám nově instalovaný Os
freezuje mi pc

ať už ten pc dělá jakoukoli kovoobráběcí činnost, neměl jsi to nechávat instalatérovi, ti do pc nedělají.

ovladače chipsetu tam stopro jsou kdyt ty se instalujou jako první
a na tom druhem jo takze asi bude neco s diskem

tady někdo kecá. nebo divně zapojuje disky.

buď příšerný msconfig.exe, nebo normálnější codestuff starter, ms autoruns - projít položky co se automaticky spouští po startu, zakázat start všeho odpadu.
dá se opatrně nakouknout i do záložky služby, co není od microsoftu zvážit jestli se má spouštět.
potom deratizace prohlížečů - projít doplňky a zakázat spyware.
zajímavý může být i přehled síťových síťových spojení v tcpview - co se ti v pc chce vykecávat kamsi ven.
na škodu není ani kontrola naplánovaných úloh - výpis v příkazovém řádku:

at

a restart

kdyby ještě nestačilo, odvirovat.
na ten dotaz na green disk jsi taky neodpověděl.

celou dobu odpovídáš na něco jiného, nebo vůbec na nic.

místo transfer mode vypisuješ otáčky disku.

procesy a zbytečnosti jsi odmávnul, takže je to v poho a nic ti nefrézuje.

cizí ne-ms služby, doplňky v prohlížeči, spyware lezoucí na net, naplánované úlohy - všechno jsi bez komentáře přešel, jiné viry nemáš, tak co bys chtěl ještě řešit?

pokud pomalost disku řešíš ovladačem grafiky, u toho zase já nemusím být.

Ten transfer mode mám u disku kde mám Os SATA/150 a u toho kde mám ty hry je SATA/300 procesy jsou opravdu v pořádku není tam nic co by tam být nemělo a zbytečnosti jsou vymazány.Sice nevím co mají s tím společného doplňky v prohlížeči ale ty jsem povipínal.Jediné co jsem našel teďka plánované úlohy je jich 48,a v MS službách nevím co mám hledat.

ani snad nechcu vědět, co je za chipset na té základní desce - a jestli si opravdu rozumí se sata2.
ostatně nějaký hdtach, hd tune apod by ti ukázal rychlost 250gb disku.

není tam nic co by tam být nemělo

takže počet položek ve výpisu "tasklist /svc" je přijatelný, o většině víš k čemu jsou, prostě to nefézuje.

doplňky v prohlížeči a skryté toolbary jsou oblíbeným cílem spyware. polistuj si logem hijackthis (rsit), co nepotřebuješ - typicky jsou označeny "bho".
log zároveň ukazuje služby, které nejsou originální od microsoftu. čili další možný žrout strojového času. jinak se dá třeba v codestuff starter zobrazit záložka "services", a setřídit podle umístění na disku = co nepochází z \windows.

48 naplánovaných úloh mi připadá hodně i na win7. tušíš k čemu tam všechny máš?

jestli si ten chipset rozumí se sata 2 myslím že v Hardware problém nebude dříve jsem na tomhle compu hrál od rána do večera a nic ale teď jak jsem nainstaloval W7 tak je to problém.HD Tune Pro mám rychlost disku neukazuje je tam napsaná ale u položky nic není
doplňky jsou vypnuty.48 naplánovaných úloh vím k čemu jsou a řeknu to klidně na plnou hubu jsou k hovnu ale přímo v tom nějak vypnout nejdou hledal jsem program který povypíná plán.úlohy ale marně.Nevím čím celý problém bude ale diskem asi ne prostě hraju v poho a najednou lag na 10sekund zvuk hraje dál hra také běží dál a pak se mi rozeřve gk naplno a hned ztichne zase a hra běží dál jako předtím,stává se to nepravidelně občas jo občas ne.tak nevím.

pod xp to chodí, pod win7 je prý doinstalován driver chipsetu ale nechodí to?

žádný program ti neukazoval transfer mode, žádný program ti neukazuje rychlost disku, máš zázračný hardware.

48 naplánovaných úloh bude například souviset s běžícími službami. ale nic ti nebrání se podívat od čeho jsou.

kromě počtu jsi zatím neuvedl jedinou informaci k naplánovaným úlohám, ke zbylým procesům, k procesům lezoucím na net, k dodatečně spuštěným službám třetím stran, k tomu zda jsi testoval na viry a spyware - kromě toho že "v poho".
tak co chceš řešit?

mohla by ti pomoct jediná věc: návrat k xp - mají uhlídatelnější správu.

ještě jednou:

pod xp to chodí, pod win7 je prý doinstalován driver chipsetu ale nechodí to

bo není důvod aby ovladač grafiky padal. nejdřív se instaluje ten prý driver chipsetu, po něm driver grafiky. pak to u normálního hw nepadá - ten tvůj je ovšem stále tajný.

ojedinělý pád neřeš, za to klidně může nějaká kradená/cracknutá hra, kterou ti podstrčil zlý soused.
ale vidíš tu někde seznam pádů z tvého prohlížeče událostí? nebo .png obrázek z nirsoft bsod viewer?

může to být i teplotami, ale ty jsi odbyl hned na začátku - patrně v klidovém stavu, kdy to nepadá.

položil jsem tu 10 nebo 15 otázek, z nichž ses na většinu neobtěžoval odpovědět.
jakou má cenu vymýšlet 16.možnost, která zázračně za všechno může a tobě se bude chtít na ni odpovídat?

bye.