Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plnohodnotná náhrada Exelu (xls soubor) pro Ubuntu

Zdravím poradnu,

po čase mám zase jednu otázečku:
V zaměstnání dostanu (něco už jsem dostal) velice složitou soustavu tabulek v exelu, se kterou budu pracovat denně. Otevřením v klasickém exelu je v pořádku, ale v žádném dalším programu se mi nedaří. Chtěl jsem si to vzít domů, nebo na cesty, kde mám notebook s Ubuntu, ale vždycky to zahlásí chybu skriptů, nebo maker a je po parádě.
Nevíte o něčem pro Ubuntu a pokud možno free, co by to mohlo otevřít?

Předem díky za tipy.

Změna předmětu, původně: Plnohodnotná náhrada Exelu (xls soubor) (host)

Tak nefunguje nic.
Tváří se to nomálně, ale po zadání několika údajů je to v ....
Jediné co prý funguje je Office 2010, ale to se mi pro změnu nedaří nainstalovat.
Stahl jsem is zkušební verzi pro studenty, ale protože mám Windows XP SP2, nešlo to a nahlásilo to chybu. Updatoval jsem na SP3 a zkusil to znova. Pokusí se to instalovat, ale pok to nahlásí, že už jsem se pokoušel instalovat a zase nic.
Nikde na netu jsem nenašel řešení.