Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podsvícení obrazu u NB

zdravim, nastal mi problem u meho notebooku fujitsu siemens amilo li 2727. Z ničeho nic mi přestalo fungovat podsvícení obrazu, to znamena že na první pohled se zda že obraz nejde vubec ale když si vezmu nejake svetlo a posvítim si na obrazovku tak vidím normalne plochu windowsu s ikonama zastupcema atd. Prosím poradte čím to muže být či kde se to zapíná. Samozřejme že na tlumení obrazu nereaguje.

Je to hardware záležitost. Nechce se mi hledat specifikace Tvého notebooku, máš podsvícení LED nebo výbojkou.

LED samotné mají vysokou životnost, vada múže být:

- zalomený flex kabel,
- neco s konektorama,

u výbojek, jako zdroj závady, krom uvedených, navíc pripadá v úvahu
- menič na vysoké napetí, označovaný také jako "invertor"

nic z toho není na zásah pro laika, nekomu to odneseš, nebo servis ...