Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrázek CorelDraw 11 - jak odstranit bílé pozadí?

Ahoj, nejsem v Corelu moc zběhlý a tak se ptám tady...mám obrázek který má černé ohraničení, je to na bílém pozadí. Potřebuju nějak odstranit to bílé pozadí, tak aby mi zůstal jen ten tvar toho obrázku s tím ohraničením. Bude se to tisknout na černé tričko a potřebuju zrušit tu bílou okolo. Jak to nejefektivněni udělat? A ještě mám jednu otázku: je v Corelu sprej? Myslím takový jak je v Malování. Nějak to nemůžu najít. Díky za rady.

Změna předmětu, původně: Obrázek CorelDraw 11 (host)

Je to vektor nebo bitmapa?

Snad abys to tedy udělal v tom malování. Toho Corela jsi nejspíše ukradl, když se ptáš tak blbě, že?

P.S.: ono to v zásadě ani není tak o Corelu, jako spíše o znalosti DTP.

A víš, kolik stojí licence toho Corelu? Protože kdybys ten SW koupil, tak bys v něm uměl i pracovat - ten soft nestojí pár korun.

Své umaštěné frikulínské hlášky z vaší školky pro postpuberťáky si pak nech pro sebe, já si licence na SW kupuju.

Tak ještě může existovat zkušební verze, ve které se učím teď já, ty čuráku... Na co si tady hraješ? Buď odpověz anebo drž hubu a maluj si ve svý pirátský verzi sám. Já si na rozdíl od tebe odečtu licenci z daní :-)Určitě stejně jako pán, který se ptá a chce to nejdřív vyzkoušet...

A jak si přišel na to že to má kradený? to můžu říct o polovině věcech co beztak neumíte. Já třeba v Corelu vůbec neumím a mám ho koupenej? Nevěříte? Chodím do IT školy, která mi to koupila. Sem zvědavý na Vaší odpověď teď !

ony unvierzity poskytují hodně výhod, já mam třeba autocad který šel stáhnout poté,co jsem se přihlasil pres unvierzitní login, proběhla kontrola a zdarma verze i 2013. Nicméně jediná nevýhoda toho je,ze kdyz udělám finalni produkt,tak je někde psáno vyrobeno ve výukové verzi:) ... takze od školy jde dnes hodně věcí, věřte tomu.

já teda s corelem neumím, ale tam nejde prostě vymazat pozadí a nechat průhlednost a uložit do gifu?
Jinak mě trochu zaráží, co se tu kvůli blbý průhlednosti strhlo za vřavu:-/ né, že bych chtěl moralizovat...

Neviem co Ta napadlo zrovna dnes reagovat na minulorocnu predsilvestrovsku vravu?
Mna zarazilo:

mám obrázek který má černé ohraničení, je to na bílém pozadí. Potřebuju nějak odstranit to bílé pozadí, tak aby mi zůstal jen ten tvar toho obrázku s tím ohraničením. Bude se to tisknout na černé tričko

Takze biela prec a tlac "černé ohraničení" na "černé tričko"

ohledně toho bílého okraje co tam vzniká (říká se tomu spadávka) tak se to velmi často řeší tak,že vytváříš model toho co chceš o 3 mm větší (přes okraje) nevím presne jak se to nastavuje ale jde tam nastavit i okraje pri tisku - v každém rohu se ti objeví čáry kam až se bude tisknout,ty to o 3 mm protáhneš přes a pak se to ořezává. Nicméně toto se provádí při tisku například brožur, letáků a podobných reklamních věcí.

S tričkem nevím přesně,protože tam kousek trika kolem neořízneš :D ale s tímto ti určitě poradí společnost u které by sis nechal dělat to tričko - pokud mají požadavek spolupráci s corelem. Já když dělal v práci právě reklamní materiály a letáky, tak mi to pán od tisku moc pěkně vysvětlil, včetně nastavení barev a ISO, což je tké duležité, protože na monitoru vidíš barvy jinak než v tom corelu. Takže doporučuji kontaktovat společnost,kde si to nechaš potisknout a nebo vzít jiný program. Corel je hodně dobrý, ale pokud v něm příliš neumíš, tak radši nedelat,protože tím mužeš vytvořit paskvil. Já se s nastavením tenkrát dělal dobrý týden,než to bylo správné.

Na tričko jdou podle mě tisknout čistě fotky i obrázky co chceš, a nepotřebuješ corel (a nebo si v něm pak uděláš výstřižek :)). Zkus se naučit třeba v GIMP-u, je to free program,který umí fakt hodně věcí, nevím jestli je v češtině, ja ho používam v angličtině a jdou s tim udělat hodně zajímavá kouzla :) především pak i průhledné pozadí a hraní si s vrstvami, což se ti také muže hodit.