Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 zeslabení surroundů

Zdravím.
Zkusím to napsat co nejstručněji.
Mám Genius bedny 5.1, hraje mi vše ale ze všeho mi jde stejný zvuk. Např. v testu (v realteku) kliknu na FR a hrajou mi všechny.
Pokud kliknu na surround, nehraje nic, ale v nastavení zvuku se mi ukáže, jakože se přehrává zvuk.
Jde mi jen o to, abych zeslabil ty surroundy, což mi v nastavení realteku neudělá nic, můžu je ztlumit úplně, stejně jsou pořád nahlas.
Zapojeny jsou jedním kabelem (červená, bílá => zelená (v jiných zdířkách dělají to stejné).
Základovka MSI 760GA-P43 (FX), co k ní je o audiu;
Audio:
Realtek ALC887
8 kanálů

Dal jsem surroundy nad postel a řvou jako prase přímo u hlavy.
Pokud by někdo věděl, jak nastavit 5.1 aby hrály. jak mají, budu rád. Priorita je ale zeslabit surroundy.
Díky

Jsou tri moznosti, bud je chyba v tech repracich (zesilovaci) nebo mas spatne nainstalovany drivery - deska - zvukovka, nebo mas posasenej system, zkus nejakou live distribuci linuxu - ubuntu a tam to cvicne nastavit, jestli se to bude chovat spravne, tak preinstalujes drivery a pokud to nepomuze, tak celej system.

Já ani nevím, jak ubuntu vypadá, to by mě teda zajímalo, jak to v tom najdu. Každopádně mám v obýváku domácí kino (už starší) a to dělá to samé... Tam mi to je ale fuk
edit: dá se to pustit přímo v pc, nebo se to musí nabootovat? nemám žádný cd... popř. nějaká verze pro flashku?

Tak, windowsy reinstalovány, nic se nestalo. Aby to šlo dobře pochopit udělal jsem screen...

[15foykm.jpg]

Takhle to vypadá, test hraje hudbu, windows dělá, jako že ji hraje ale z beden hrají jen 2 přední, pokud na ně kliknu a ještě k tomu hrají všechny...
Prostě, když kliknu na nějaký jiný repro, než na dva přední, nehraje nic, když kliknu na přední, hrajou všechny.
Pokud pustím např. hudbu, tak hraje vše. Každopádně, protože nehrají, nejdou ani ztlumit. Prosím, pokuste se někdo mi na to odepsat, už tady vedu dlouho monolog. Jsem pro všechno, jen abych to nemusel reklamovat. Zásahy do registru, do toho subwooferu, cokoliv, jen abych nemusel zase odsouvat postel a skříně.

Reinstaloval jsi windows, OK

nainstaloval jsi veskere ovladace pocinaje zakladni deskou (chipsetem) jako prvni a nasledne zbytek vcetne toho realteku z webu vyrobcu karet (popripade nebo spise z webu vyrobce zakladni desky) a vybral jsi spravny model?

Nic se nezmenilo, navic jsi napsal, ze jsi to zkousel i na jinem PC, tady se krome reklamace mnoho poradit neda.

Pokud ti při zapojení mobilu na vstup předních repráků hrají i všechny ostatní repráky, jsou v prdeli repráky a ty hledáš chybu furt někde jinde. Při testování samozřejmě vypojíš i ostatní jacky od repráků z počítače.
Jak psal MM_tank níže, nemají ty repráky někde na sobě nějakej přepínač stereo/5.1?

Tohle nikam nevede, odnes to do servisu ať ti to nastaví.
Nevíme, jestli jsou nainstalovány:
- ovladače MB.
- řadiče zvuku, videa a herních zařízení (bez křížků a vykřičníků).
- jestli tam máš vůbec správný ovladač pro OS.

Já si myslím, že ne, protože nemůžeš mít nějaké položky "zašedlé" a tudíž nefunkční. Pak ti nefunguje pochopitelně test.
Až budeš mít tohle v pořádku, je to jenom v nastavení a konfiguraci.
Já mám v PC starší zvukovku, taky 5.1 a hlasitost jednotlivých beden jde sice nastavit ale vůbec to nepotřebuju, zvuk jde normálně regulovat centrálně a nic neřve.
Nicméně je tam víc nastavení, než ukazuje tvůj obrázek, určitě to tam budeš mít taky.

V obklíčení surroundu...

PS. Co přesně na tebe řve z tohodle: Dolby_Digital :-)

Já budu taky stručný:-)
1) konfigurace repráků se nastavuje buď v ovladači co je default ve windows nebo v ovladači od výrobce desky.
V tom z windows sem nikdy nic nenastavil takže doporučuju vše co je tam nastavený vykopat ven a soustředit se na ten ovladač od výrobce desky.

2)Normální deska má pro 5,1 výstup šest audio konektorů tvoje má tři. Takže se to musí nějak softwarově popřepínat.Většinou sou v v každým konektoru i senzory zastrčení jasku.

3)Pokud dobře vidím z obrázku "MSI Realtek" tak vlevo máš nastavený 5,1repro ale výstup je aktivní jen stereo - symbol výstupu zadních vývodů je aktivní jen zelený.

4)Zkus za chodu počítače pěkně všechny audio kabely odpojit. Potom tam jeden zastrčíš a ovladač od zvukovky by se tě měl zeptat cos tam vrazil např zadní reproduktory. Správně vybereš jestli jsi tam připojil přední,zadní nebo boční. Zastrčíš další kabel a znovu vybereš příslušný výstup. Až je nastavíš všechny můžeš to vyzkoušet.

k bodu 1) dodám že výrobce desky kupuje čip a upravuje software ke zvuku který k tomu výerobce dává -nacpe si tam třeba logo. Originál ovladač jde najít a stáíhnout na www.realtek.com.tw a určitě by to stálo za vyzkoušení ten na cd nebo i u výrobce bývá starý.

Nenapsal jsi přesný typ těch geniusů. Nemáš to vpředu přeplý na stereo místo na 5.1 ? A připojený je to teda 3x audio jackem jo?

Kurva to není možný. Netušíš alespoň trochu, co je to STEREO? To jsou dva kanály! Každej ten kabel, co máš k dispozici, přenáší dva kanály. Jeden dva přední, druhej dva zadní, třetí subwoofer a centrál. To je 6 kanálů na 3 kabelech. A kolik zdířek máš na počítaču? Tři, vole.

A na subu to máš popsaný:
FL - front left
FR - front right
RL - rear left
RR - rear right
SUB
Center
Přelož si to do češtiny a máš to.

Pokud máš málo kabelů typu jack - cinch cinch, tak si sežeň. Potřebuješ tři.

Aha sorry jsem debil, zapomněl jsem na tom subwooferu změnit, že to jde z "dvd" a ne z "mp3"... Ok, sjedu to koupit, omlouvám se za ty komplikace, zapojil jsem to podle návodu, tak jsem myslel, že to bude fungovat. Pak to píchnu i do té díry, kde má být mikrofon, jo? To ničemu teda nevadí?