Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OCR na fotený text so slovenčinou

Máte niekto skúsenosti s OCR foteného textu? Aký program (voľný) na to používate? Ide o to, že fotený text nemá kvalitu skenovaného. Podmienkou je podpora slovenčiny, ale môžýe sa jednať aj o učiasi sa OCR ako je aj mnoho graberov na titulky z DVD. Tam sa zadáva písmeno z klávesnice a program sa to postupne učí.

Takže ako vidím, tak Abbyy Fienereader po slovensky naučím, ale ja budem dedo. Je niečo, čo sa bude trebárs aj pýtať, že aký je to znak, len aby to vedelo robiť aj so slovenčinou? Prípadne by sa hodilo aj spracovať stranu tak ako to robí Finereader, čiže presné rozmiestnenie?

Ještě je také dobré ten ofocený text "prohnat" přes nějaký Fotoeditor (já používám např. Zoner photostudio 7/8), kterým se upraví kontrast a vyvážení, šum a hlavně ... upraví kolinearita (perspektivní zkreslení), které se při focení textu asi nevyhneš. Každá tahle uprava dost přispěje k bezchybnému čtení libovolným OCR