Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projekt do počítačových sítí

Zdravím,

Potřeboval bych pomoct s projektem do počítačových sítí.

PROJEKT
Strukturované kabeláž
Předmět: Praktická cvičení
Ročník: druhý
Datum zadání projektu: 12. 12. 2012
Datum odevzdání projektu: 7. 1. 2013
Zadání:
Navrhněte rozvody strukturované kabeláže pro budovu na přiděleném plánku. V jednotlivých
místnostech je uveden počet a rozmístění zásuvek. Použijte kabeláž UTP 5e případně vyšší.
Napojení na jednotlivé budovy je realizováno v místě POP. Tam je také zajištěno připojení na
Internet – optická přípojka 62,5/125 μm.
Proveďte rozbor strukturované kabeláže – délka kabelu. Zajistěte vhodné značená zásuvek (dvoj
zásuvky), portů v patch panelech, kabelů a aktivních prvků (hub switch, router).
Plán kabeláže
· Zakreslete do plánku identifikaci jednotlivých místností.
· Zakreslete kabelové trasy a propojení zásuvek do stavebního plánu (jednotlivé rozvody
odlište barevně).
· Vytvořte logické schéma horizontální a vertikální kabeláže (propojení mezi jednotlivými
rozvaděči).
· Popište propojení aktivních prvků v rozvaděčích
Navrhněte IP adresaci a rozdělení podsítí s ohledem možné rozšíření sítě.
Proveďte rozpis použitého instalačního materiálu a materiálu použitého v jednotlivých
rozvaděčích. Rozpis doplňte o ceník komponent a o sumarizaci celkových nákladů.
Vytvořte technickou zprávu popisující způsob vedení kabeláže (žlaby, umístění, způsob vedení
mezi jednotlivými rozvaděči).
Náležitosti odevzdání projektu:
Odevzdání v určeném termínu
Projekt odevzdat v tištěné podobě
Připravit prezentaci k obhajobě projektu
Poznámky k IP adresaci
Počítejte s budoucím rozvojem firmy.
· Síť by měla obsahovat minimálně dvě podsítě.
· Zvažte použití privativního nebo veřejného adresního prostoru.

file.php

a to jste se to neučili, jak se zakreslují strukturované kabeláže do výkresů? Vždyť je to úplně jednoduché.

edit: v podstatě potáhneš všechno od POP k jednotlivým zásuvkám (viz druhý výkres) tak, aby to bylo přehledné, logické a bylo použito co nejméně kabeláže a průrazů. V legendě je psáno, že v místnostech jsou podhledy.

do plánků zakreslíš kabelové trasy (obvykle se to tahá po chodbách a následně dělají odbočky). Navrhneš číslování párů kabelů (logicky, např. po směru hodinových ručiček, plus a/b označení pro levý a pravý port zásuvky), spočteš přibližnoou potřebu kabelů (je-li vzdálenost jedné trasy např. 25m a taháš-li 4 dráty, tak spotřeba bude 100m. Budeš potřebovat nějaký počet portů, takže bude potřeba patchpanel o určitém počtu portů, k tomu vyvazováky, switche. Spočítáš si počet dvojzásuvek. Dále router, případně GBICy pro propoje budov, atd.

Nic složitého, stačí se nad tím zamyslet.