Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velký pokles výkonu ve hrách ( XP -> 7 )

Dobrý večer. S radostí jsem si na můj PC hodil Windows 7. A byl jsem nadšený! Všechna videa na internetu jsou plynulejší, i všechny práce s obrázky, videi a i všechny jiné operace jsou znatelně rychlejší. Ale když jsem spustil hry ( např. Mafia II ), zjistil jsem, že jsem, oproti XP SP3, ztratil poměrně velkou část FPS ( asi třetinu ) - v benchmarku Mafie II mi FPS kleslo z 15 na 10, tam, kde jsem předtím měl 20 FPS, kleslo na 15... a ani "obyčejné" GTA: San Andreas mi už neběhá plynule ( pokles z cca 30 na 20 ). Ovladače grafiky mám stáhnuté ze stránek výrobce ( http://www.gigabyte.cz/products/page/vga/gv-r465d2 -1gi/download/ ). Teď musím vždy popřemýšlet nad tím, co budu na PC dělat a dle toho zvolit vhodný OS, popř. potom musím PC restartovat a nahodit ten druhý, což je někdy poměrně zdlouhavé. A tento benchmark video-card-stability-test mi ukazuje stále stejné FPS jako na XP. Nevíte, kde by mohl být zakopaný pes? Všude na internetu píší, že jsem ji po přechodu na 7 FPS trochu zvýšilo, někomu trochu snížilo, ale zatím jsem neviděl článek/fórum, kde by také zaznamenali takovýto skok... Děkuji za Vaše odpovědi.

( Pentium 4 3,2 GHz; 2 GB RAM DDR1; AMD Radeon HD 4650 ( Gigabyte GV-R465D2-1GI ) )

Už předem jsem se ptal kamaráda a ten mi říkal, že ovladače chipsetu si Windows 7 po instalaci sežene sám... takže mi kecal..?:-/ Tak jo, najdu si je, hodím si je tam ( chipset mám 845PE, přesněji se potom kouknu do CPU-Z ), a potom napíšu :-) Zatím dík ;-)

No, tak jsem to stáhl, instalaci jsem započal kliknutím na "Autorun.exe", a instalace asi po 5 minutách skončila s touto chybovou hláškou: "Cannot install drivers. No Intel Adapters present in this computer." Takže jsem bez driverů grafiky, na nějakým pošahaným rozlišení a bez driverů MB. Co dál? :-/

Děkuji i níže panu ms, na jeho radu snad později dám.... až se mi rozjede Windows 7. Jsem zřejmě totálně v p*deli, páč asi po 2 minutách načítání systému se PC restartoval s blue-screenem "Bad Pool Caller", a stačilo pár prvních článků na internetu a trochu se děsím. Vypadá to na reinstall mnimálně, co...?

Jen dodám, že tohle se mi po startu PC ( resp., po zvolení OS Windows 7 ) děje od té doby, co jsem odinstaloval ovladač GPU a co jsem se tam pokusil hodit ty "drivery". DíkyBohu,že jsem si na disku nechal "záložní" XP, na kterých běžím.
( btw, na internetu jsem našel tohle: Tak tady to nejspíše bude způsobeno opět některým ovladačem. Nějaký ovladač se snaží uvolnit alokovanou paměť, která již byla uvolněna. K tomu abych se pokusil zjistit, který ovladač to způsobuje, bych potřeboval minidump (soubory ze složky Windows\Minidump)" - může to být pravda? Nevím, jestli má smysl dělat MemTest, protože XP, potažmo i 7 předtím běžely výborně, na chybu RAM to "nevypadá" ( neříkám že tam není ) )..... :.(

Tak ono by ty XP na ten počítač byli asi nejlepší, ale když už, to hází BSOD a předtím ne, tak bych asi ještě zkusil bod obnovení do doby, kdy W7 "fungovalo", pokud se to povede, tak bych zkusil nainstalovat ovladače chipsetu, jak níže píše ms a pak bych nainstaloval ovladače grafiky. Ten BSOD pravděpodobně nebude ve vadném HW ale v SW.

Na výběr je pět desek, pokud jsem si všiml! Holt máte čirou náhodou desku, kde není příslušný síťový adaptér (není to pochopitelně čipset). Co vás vedlo k tomu úžasnému nápadu cpát na takovou vykopávku W7?! Potíž bude s čipsetem a s AGP si také nebude tolik rozumět. Vzhledem ke stáří ovladače čipsetu pro W7 nejsou a on si tam nacpe ty své generické, které obvykle fungují jen tak naoko - základní funkce.
Snad: http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?a gr=Y&DwnldID=20775&lang=eng&wapkw=intel+i845pe

Děkuji panu "Neregistrovaný" za Stav nouze. Systém Windows 7 se v něm úspěšně spustil, ale se zklamáním jsem zjistil, že obnovu systému mám vypnutou, tudíž nemám ŽÁDNÉ body obnovení. Potom jsem tedy zkusil "Poslední známá funkční konfigurace (pokročilé)" a Windows 7 se taktéž spustily! Při tomto způsobu spuštění jsem zjistil, že mi antivir ( MSE ) hlásí, že není zapnut, a ani zapnout nejde, při stisku "Spustit nyní" se mi ukáže "Zadaná služba není nainstalovaná služba" a nezapne se. Takže ho hodím pryč a nainstaluju jiný, třeba i ten antivir je řešení mého problému, protože jsem ho instaloval ve stejný den, jako tyto "drivery" :-) Potom tedy zkusím "Spustit systém běžným způsobem" a uvidíme :-)

Windows 7 se načetly normálně! :-) Ikdyž někteří psali, že se jim tento BSOD znovu objevil třeba až po týdnu, takže zatím žádné hurá ;-) Spustil jsem to "infinst_autol" ( soubor .exe ), a ať už na komplu mám, nebo nemám ovladač grafiky ( nejdřív jsem to samozřejmě na základě Vaší rady zkoušel bez ), tak extrahování souborů skončí na knihovně "difxapi.dll" s chybovou hláškou "Tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru. Instalační program bude ukončen." Takže jsem na tom prakticky stejně jako dřív, akorát jsem měl tedy důvod vyzkoušet jiné ovladače grafiky ;-) ( s nimi dostávám +- stejné FPS jako s předchozími ovladači )... :-/