Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji prosím poradit - jak přeinstalovat Ubuntu na Windows XP?

Zdravím prosím potřebuji pomoct nainstaloval jsem si ubuntu 12.10 chtěl jsem to zpět přeinstalovat na windows xp-profesional ale už mě to nepustilo ale pustilo mě to na windows vista mužete mi poradit tak abych tam měl zpatky profesional Děkuji moc všem

Změna idiotského předmětu, původně: Potřebuji prosím poradio (host)

Vezmes instalacni cd XP, strcis do mechaniky, vlezes do biosu, nastavis bootovani z cd mechaniky na prvni misto, ulozis, restartujes, spusti se instalacka, zformatujes disk, pokracujes dal v instalaci, restartujes, hotov.
Pokud si tam nahodil nejaky ext4 oddil ubuntu, nemusi to jit zformatovat, takze tam strcis jeste jednou to instalacni CD ubuntu, nabootojes z live cd ubuntu, spustis gparted a odstranis ten ext 4 oddil.

(je ti jasny doufam, ze disk (dulezita data) nejprve odzalohujes, protoze o data co jsou na disku prijdes pri odstaneni oddilu a formatovani)

obavam sa, ze clovek kt. napisal otazku nedokaze tvoj bod 2) splnit
Mna dost zmiatlo: chcem naspat XP, ponuklo mi Vistu...tam bude nejaky oddiel na HDD kde je povodny OS, ale po experimentoch majitela nik netusi. Ktovie ako a s cim tam majitel skusal.
Preto som s pytal co je to za stroj, navrat do vyrobneho nastavenia by tomuto typu uzivatelov asi pomohol najviac.

pokud je to notas s recovery, tak jiste, jinak souhlas s tim, ze majitel v tom ma poradnej bordel (XP, Ubuntu, Vista), proto v pripade, ze zadne recovery neni radim, odzalohovat data, zformatovat a zacit na novo. ;-)

myslim ze by sme mali pockat na odpoved od povodneho zadavatela. formatovat sa da vzdy.
Ak niekto "skusal ubuntu" sposobom, ze ho klikoidne nainstaloval na c: tak o data sa nestarajme, tie uz su gone...
Neodsudzujem to, tiez som svojho casu k ubuntu prisiel ako slepe kura k zrnu...