Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem QIP - žrout paměti

Tak jsem se na stará kolena rozhodl zkusit jiného klienta než mé obstarožní ICQ 2003b, s kterým jsem však celkem spokojen. Četl jsem pozitivní ohlasy na QIP, tož jsem ho stáhnul, spustil. Dojmy veskrze dobré, jen mě poněkud vyděsilo, že si hned po startu zabere 20MB paměti. U toho ICQ to je cca 8MB. Co vy ostatní, QIPaři, máte to taky tak?

(Windows XP SP2, QIP poslední build)

No já zkusil cca před třemi měsíci otevřít v qipu co nejvíc kontaktů /jako bych si psal s cca 25lidmi/ a pak jsem zkusil to samé v icq 2005 a díval se kolik to sežere paměti. ICQ žralo cca 20mega na každý otevřený kontakt qip paměťové zatížení zvyšoval minimálně. Myslím si že rozdíl 8 a 20mega může být zajímavý maximálně pro majitele počítače s 64-128mega ram...