Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co preferujete na klávesnici (nebo vám vadí?)

Jdu na poradu. Chci koupit normální klávesnici, která bude sloužit pouze na to, že na ní budou psát druzí mě - viz třeba
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/264039/D omaci-prepis.html
ať už doma, či někde na schůzce na tabletu (hodím ji do batohu).
Vůbec mi nejde o to, aby snad byla nějaká skladná, odolná a jánevímco, nýbrž jen a pouze o to, aby se na ní dobře psalo lidem, co píší deseti. Rovněž asi nebudu příliš koukat na cenu, jelikož prvořadé je, aby se jim dobře psalo.
Jdu se tedy poptat, co je při psaní deseti upřednostňováno. Je mi jasné, že každý má nějaké své priority, avšak základní věci budou stejné, či podobné. Z mé strany to je

* nízký zdvih
* velký enter
* velký backspace
* standardní kurzorové klávesy
* standardní home/ins/del...
* standardní tvar

Kdysi se tu ohledně klávesnice bavil L-Core, že musí mít dlouhé oba dva Shifty. Nevím, jak hodně je tohle důležité, jelikož zrovna mě, stačí jen jeden :-)
Co vám na klávesnicích vadí a co upřednostňujete?

Vydloubl bych na klávesnici pár věcí (ty tři windowsácké klávesy, které nikdy nepoužívám), ale Insert? To bych už nemohl ani kopírovat a vkládat, Ctrl+Ins, Shift+Ins. A práce v dýbejsce, Formfileru, to bez Ins taky moc nejde. (Ins na nule v numlocku je daleko a nepoužitelné).

Ja som to myslel tak, ze HotkeyP dokaze to iste a este 100x viac, mozno 1000x viac a zatazuje PC rovnako alebo mozno aj menej ako ten druhy program. Pritom je mozne nastavil len tie funkcie ktore pouzivas. K tomu zablokovaniu prepinania klavesnice, myslim ze by slo aj to, prip. to nastavit tak, aby sa zobrazilo potvrdzovacie okno pri stlaceni Alt+Shift a az po potvrdeni aby sa klavesnica prepla.

Z napovedy:

"Zablokovat klávesu

Parametrem je jedna nebo více kláves, které se touto funkcí zablokují nebo odblokují. Názvy kláves jsou stejné jako u funkce Makro. Obvykle se používá s parametrem \win, protože klávesa Win leží mezi Ctrl a Alt, které se často používají ve hrách, a nechtěné zmáčknutí této klávesy způsobí vyskočení z celé obrazovky. Bohužel ve Windows 95/98/ME tato funkce nefunguje pro klávesu \win a některé další systémové klávesy.
Tato funkce se hodí jen na dočasné zablokování klávesy. Když chcete nějakou klávesu zrušit trvale, pak pro ni vytvořte klávesovou zkratku, například příkaz Makro s prázdným parametrem."

Ked chces napr. funkciu CapsLock zachovat, tak takto:

Kl. skratka: [x] Ctrl [Caps Lock] *stlacit spolu
Prikaz: Makro
Parametre: \capslock

Neodporucam pouzit Shift+CapsLock ani Alt+CapsLock, vtedy sa mi casto stavalo ze som zapol CapsLock omylom. Je mozne pouzit aj viac klaves, napr. Ctrl+Alt+CapsLock.

Nepochopil si to, ten priklad vyssie je na automaticke a trvale zablokovanie CapsLock, staci nastavit spustanie HotkeyP po starte a je to.

HotkeyP funguje jednoducho, Kl. skratka je klavesa/klavesy, ktore ked sa stlacia, vykona sa akcia v poli Prikaz, ten sa da este rozsirit o Parametre. Ak sa teda zada prazdne marko ako prikaz, nevykona sa nic - pri stlaceni CapsLock.

Backspace mam maly, to mi tak nevadi, co mi vadilo a nevedel som si zvyknut boli male Shifty a odseknuty Enter. Co vyslovene nenavidim su zlepene sipky alebo (to je hlavne na notebookoch) sipky s polovicnou vyskou. Samozrejmostou je standarne umiestnene 6 klaves Insert, Delete, Home, End, PG-up/down.

K znackovym a neznackovym - mal som len neznackove (chcel som Logitech, ale mali vzdy nezmyselne rozlozene klavesy), napriek tomu som s klavesnicou nemal nikdy problem, ani so starsimi Genius mysami, ale naopak som mal problem s high-end Logitech mysami, mal som dve, druha je po oprave funkcna, zatial.

Aby som nadviazal, tu je tip za 5€:

http://klavesnice.heureka.sk/esperanza-ek104/speci fikace/

[24a2789cd44a593198dc23d20894eb66.jpg]

Dalsie tipy, druha je biela:

http://klavesnice.heureka.sk/kme-km-3801m/specifik ace/
chicony-kbp-2971

Též mám napůl noname KME a je výborná, přežila už i polití dětským pitím a následnou rozborku a očistu isopropylem.
Rozložení perfektní, krátkem Backspace nevadí, je to o zvyku, malíčkem ho dosáhnu tak jako tak.
[kme_9801sb.jpg]

Ty vředy nad šipkama nenávidím. I když jsou aktivní jen přes Fn, tak mi zavazí při používání šipek a funkčních kláves.

Ještě něco k tý moji klávesnici - má USB HUB, což je k nezaplacení. Mám přes to napíchnutou myš. Nemusím tak zápasit s káblem od myši přes hranu stolu.

Já mám tu levnou, jak jsem si to spletl s logitech
[29klavesnice_krata_tn.jpg]
A nemá chybu. Má i všechno to, o čem se tu psalo (vše standard, velké shifty, backspace, enter). Jen nemá tlačítko na uspání. Musím najít něco pro Android, aby to šlo udělat na kl. zkratku a jinou snad ani nebudu hledat. :-)

Ajaj, ten velky backspace je na ukor seknuteho Enteru, mal som taku, to aj maly Shift je lepsi ako toto (IMHO), clovek si neuvedomi ako potrebuje velky Enter kym sa mu nedostane pod ruky toto.

Snad je nacase aby som napisal aku mam ja, predavala sa pod nazvom Samsung Qsenn Economy SK USB, ale uz ju asi nikde nemaju:

[ImgW.ashx?fd=f3&cd=MA008&i=1.jpg]

Okrem maleho backspace vsetko ako ma byt, aj okolo sipiek je viac miesta ako na vacsine novych, multimedialne tlacidla, hlasitost a mute celkom napravo, poruke, asi po 5 rokoch mierne osuchane niektore klavesy a okolo sipiek osuchana strieborna farba, inak vzhladovo aj funkcne bezchybna.

Inak odporucam tu Esperanza z mojho tipu, alebo tu tesne pod nou, tiez vyzera OK a ked si nastavite HotkeyP na tie multimedialne tlacidla, uz nebudete chciet klavesnicu bez nich, je to prudko navykove.