Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická stanica do 1000€

Pekný deň, v škole sme dostali za úlohu vyskladať grafickú stanicu. Požiadavky sú nasledovné:
do 1000€ (nie viac! nie menej :-) ), PC zamerané na strih videa, edgecam, cad systémy. Samozrejme s OS, monitorom, bez skladania, s klávesnicou, myšou a repro. Chcel by som si tu ohodnotiť zostavu, ktorú som vyskladal. Nie som si istý zdrojom, či bude postačovať, kedže s profi. gk skladám prvý krát.

Zostava: (prípadne zmeny prosím hľadať na stránke qcomp.sk)

CPU: Intel Core i5-3470, 3.2GHz
Zákl. doska: MSI Z77A-G43
RAM: Kingston HyperX Blu XMP DIMM 8GB (2x4GB) DDR3, 1600MHz
HDD: 1) systém, data - Western Digital Caviar Blue 5000AAKX, 500GB
2) video, CAD - Western Digital WD1002FAEX, 1TB Caviar Black
Grafická karta: HP AMD FirePro V3900 1GB - vyhovuje?
Mechanika: LG GH24NS DVDRW / RAM, SecurDisc, čierna
Skriňa: Fractal Design Define R4 Black Pearl
Zdroj: Seasonic S12II-380, 380W, 80+ Bronze, retail - postačí?
Monitor: LED ASUS VS247H -5ms, Full HD
OS: Microsoft Windows 8, 64-bit, OEM, SK
Klávesnica: Logitech K270, bezdrôtová klávesnica
Myš: Gigabyte GM-M6900, optická myš, 3200dpi
Repro: GENIUS SP-S110 Basic Speaker System

Zhodnoťte, kritizujte, poučte a podobne :-) Vďaka za pomoc.

Mám ešte otázočku. Aká myš a klávesnica by boli optimálne? A základnú dosku som vybral Intel DH77EB Eb Lake k procesoru Intel Core i5-3470, 3.2GHz. Ak som vybral blbú dosku, vopred sa ospravedlňujem - dosky Intel vôbec nepoznám.