Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TL-WR1043ND s dd-wrt - co 6h minivýpadek

Zdarec, jsem už min. 2 roky spokojeným uživatelem skvělého TP-Linku TL-WR1043ND. S jeho původním FW jsem měl problémy při připojení více zařízení do sítě, třeba přehrávat stream na dvou mobilech s Androidem naráz nešlo a celkově to bylo jakési nestabilní. Použil jsem tedy dd-wrt, problémy ustaly, ale vlastně asi od té doby detekuji každých 6 hod kraťounké přerušení signálu internetu. Psal jsem UPC, ať si to dají do kopy, ale nasměrovali mě na router a dělá to on. Dal jsem to napřímo bez routeru a výpadek nenastal. Pravidelně v 5,11,17 a 23h se mi přeruší stahování či přehrávání netových rádií, které už se samy nenavážou. Odhaduji to tak na 1-3s pauzy.
V routeru je na to funkce, plánovaný restart, ale to mám vyplé. Co kde nastavit či zakázat, aby se to nepřerušovalo? Snad se vrátím k původnímu FW, ale to je poslední krok a nešťastný.
Včera jsem tam dával poslední FW odsud, ale nic se nezměnilo.
http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php?path=downl oads%2Fothers%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F201 3%2F01-01-2013-r20453%2Ftplink_tl-wr1043nd/
Díkes za pomoc.

Preskumaj NTP a nastvenie casu. Je mozne, ze pri nastavovani casu to z nejakeho dovodu pouzije na kratky cas vsetok vykon procesora, napriklad v udalostiach pri synchronizacii vnutornych hodin, kedy sa caka na odpoved od casovaca.
Ak to bude ono tak, jedine update tej spravnej verzie, kde je ta chyba odstranena, alebo iny router.

NTP doma zkusím, taktéž testnu ten "osvědčený" FW. ;-)
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-pr eSP2/2012/10-12-12-r20119-testing/tplink_tl-wr1043 nd/
Přes týden nemám čas ty výpadky testovat, snad to dotáhnu do závěru o víkendu, díky za všechny tipy. Jen nechápu, že to nikomu nedělá, to je docela podezřelé :-) A že zrovna vždy ve stejné časy 4x za den. Dokonce když se změnil čas, dělalo to několik dní po staru, tedy místo v 11h ráno tak v 10. To je přece blbost, to musí někdo určovat. Asi po týdnu se to vrátilo na těch 5,11,17,23h...
O to víc jsem to tehdy přisuzoval UPC, že si tak čistí síť od dlouhodobých připojení.

Niekto iny nemusi pouzivat router presne tak ako ty vcitane poctu otvorenych spojeni a poctu paketov za jednotku casu, takze orientovat sa podla toho, ze to niekomu nerobi nieje asi dobry napad. Moze tam byt chyba vo firmware pri oblsluhe preruseni, kedy je napriklad rutina obsluhy prerusenia od casovaca tak dlha, ze prerusenie od LAN karty sa strati. V zavislosti na tom aka LAN karta je tam pouzita to moze aj nemusi vadit.
Niektore LAN karty (vcitane wifi) maju vlastny buffer na jeden, alebo aj niekolko ramcov.
Prerusenie je aktivovane vacsinou pri prijme kazdeho jednotliveho ramca, kedy sa Rx buffer v hw presuva do rx ring buffra v OS (ovladaci).