Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi floodfill

Dobry den mel bych navas dotaz delam si omalovaky a pouzivam floodfill
Brush.Color:=clred;
(Image1.Canvas.FloodFill(x+8, y+8, clblack, fsborder );) diky tomuhle by semela oblast ktera je ohranicena cernou barvou vybarvit cervenou ze?ale stava se mi ze zmeto vybarvi cely image:( nevim co stim mohli byste mi nejak poradit jak nato
nebo pripadne zda nemate uz scr od nejakych hotvych omalovanek
dekuji...

tak uz mito de zmenil sem
Brush.Color:=clred;
Image1.Canvas.FloodFill(x+8, y+8, clblack, fsborder'

na

form1.Image1.Canvas.Brush.Color :=clred;
form1.Image1.Canvas.FloodFill(x+8,y+8,clb lack,fsborder);

tak uz bych jenom prosil ovysvetleni protoze vtom nevidim rozdil dekuji...

Tvuj problem je v tom, ze mas obrazek v BMP a pouze cernobily. Jak chces do takove bitmapy malovat cervene ? Bud budes mit bitmapy napr. v 256 barvach - nedoporucuju, protoze y byly zbytecne velike, nebo pouzijes nejaky inteligentnejsi format (PNG) nebo si zmnis bitmapu na barevnou az v programu.

Tady je kod, ktery demonstruje 3. moznost:

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin
  Image1.Picture.LoadFromFile('Drak.bmp');
  { zmenime si obrazek z cernobileho na barevny }
  Image1.Picture.Bitmap.PixelFormat := pf8bit;
end;

procedure TForm1.Image1MouseDown(Sender: TObject; Button: TMouseButton;
  Shift: TShiftState; X, Y: Integer);
begin
  Image1.Canvas.Brush.Color:=clred;
  Image1.Canvas.FloodFill(x+8, y+8, clBlack, fsBorder);
end;

Tady mas "naklikane" zdroje velmi jednoduchych omalovanek:
omalovanky.zip (1kB)